| DumitrescuAlex a întrebat:

Se merită să iau bac-ul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca merita, este nevoie de diploma de bacalaureat pentru a continua cu studii superioare sau chiar pentru a te putea incadra in unele munci, sunt destule pentru care se cere sa ai bacalaureatul.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru viitor, da.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ai de gând să ai vreodată un job decent (iar majoritatea joburilor decente necesită cel puțin bacul), atunci merită.

Dar dacă preferi să-ți trăiești toată viața plângându-te că ai un job nasol și prost plătit și că angajatorii își bat joc de tine, atunci nu trebuie să te obosești cu bacul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa devii politician! Sunt multi fara bac sau capacitate in politica! happy

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Daca intri in politica nu este nevoie.

| mariamarin2006 a răspuns:

Da, merită, fără diploma de bac nu poți continua studiile superioare...

| andreea1baratiu a răspuns:

Daca vrei sa mergi la o facultate sau sa ai o meserie care necesita bacul de exemplu IT-ist, doctor, arhitect, politician atunci da.