| AlexȚucăr a întrebat:

(Această întrebare este pentru cei care au luat lecţii de chitară).
Voi în cât timp (zile/luni) aţi învăţat "bazele" chitarei (note, acorduri și toate celelalte), și după cât timp aţi început să cântaţi calumea la chitară?
Am pus această întrebare deoarece am o simplă nedumerire despre acest subiect. Voi începe și eu niște lecţii de chitară și voiam să aflu în cât timp aţi învăţat voi să cântaţi.

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Am invatat singur, acasa.
Acordurile principale le-am invatat intr-o saptamana. Toate notele pe freturi intr-o singura zi. Barre-urile tot intr-o zi. Apoi, tot repetandu-le, mi-am imbunatatit vocabularul si am invatat noi acorduri, gama pentatonica minor cu toate 5 pozitii tot cam intr-o saptamana, alte game pe urma...
Am un an jumate, sau mai bine de cand am inceput.