| D.D. a întrebat:

Am si eu o intrebare importanta pentru mine in mom asta uhm, in curand voi avea un examen pentru "admiterea" la cursurile de canto mi-au zis ca trebuie sa preg 2 piese romanesti si ca o sa imi verifice urechea muzicala prin a reproduce niste sunete date de comisie (pian sau batai de palme)... dar, vreau sa stiu exact la ce sa ma astept, e greu? nu as vrea ca un amarat de test dintr-asta sa ma impiedice sa fac muzica crying(

1 răspuns:
| Romancutza a răspuns:

Nu este greu pe cum pare.Va trebui sa canti, ca sa-ti observe calitatile vocei, iar in legatura cu reproducerea sunetelor, va trebui doar sa reproduci un sunet ca cel pe care ti-l vor da sa-l asculti.Curaj! Mult succes!kisskiss