| Kornuletz540 a întrebat:

Am văzut din curiozitate câteva episoade din Eurovision și am rămas cu gura căscată de ce participanți au fost acceptați și cine a câștigat ediția aceasta. De ce Eurovisionul s-a stricat și s-a politizat în asemenea hal?

2 răspunsuri:
| Dragosdoar a răspuns:

Pai ce te mira? In 2022 ce tara a castigat si de ce oare tocmai aceea tara a castigat? Deci, e clar ca e politizat tot spectacolul. Cat despre cantaciosul de anul asta care a castigat eurovizionul... In 2014 cine a castigat eurovizionul? Nu ar trebui sa ne mire, diferenta e ca spre deosebire de asta de acum cu fusta, Concita chiar a cantat bine atunci si mi-a placut melodia. E extravaganta mare acolo, e facut si showul astfe Incat sa provoace niste norme culturale cu care suntem obisnuiti, nu vezi ca nici steagul UE nu l-au mai putut afisa spectatorii din public? Pentru mine nu are asa mare importanta, ca oricum, romanii se duc mereu cu piese slabe, si anul asta nici nu am mai participat, plus ca majoritatea melodiile care se canta acolo, nu-mi raman In memorie In sensu ca nici macar una nu am in playlistul meu cu muzica comerciala.

| vodami92 a răspuns:

Pai da trebuia sa castige baby lasagna! dar nu! l-au preferat pe nemo mettler! pacat de el frumusel! dar se imbraca in roz! e clar ca vrea sa fie fata! iar ce a facut el pe scena nu mi s-a parut ceva wow! baby lasagna pe de alta parte! au facut show! si tot nu au castigat! de restul numai zic spun nimic! aia din irlanda satanista aia bambi thug! urata rau! cica e exact cum e nemo mettler! non-binar de ala! au fost anumite greseli! Spania a trimis-o! pe nebulossa! piesa aia nu era de 2024! era pentru 1984 poate! si noi imi aduc aminte ca am avut la selectia nationala! tot asa venisera unii super trooper parca le spunea zicea la astia! secret place era melodia de atunci! era in 2015 mai exact! noi am mers cu voltaj pana la urma! adica nu i-a lasat pe ai nostri sa mearga cu asa ceva! adica super trooper secret place! si i-a lasat pe cei din Spania sa mearga cu asa ceva! penibil! majoritatea au fost de radio! aia din cipru a incercat sa o copieze pe eleni foureira fuego! la tot! costumatie! de asemenea Grecia a avut o melodie pe boxe ca irlanda dar suna aiurea! si era oricum cam pornografica! parca zicea spunea da da da da da! urat foarte urat! de natalia barbu ce sa mai zic spun! ca si aia! a dat-o la o parte pe valeria pasha! ca sa se bage ea! ce scroafa! si nu a facut nimic pana la urma! ca in 2007 cand a fost! eu am vazut pe Youtube concursul! tvr nu a transmis! nici Romania nu a participat! a si mai este o chestie scarboasa! aia din finlanda! ala care topaia si scotea artificii prin furtunurile alea! windows 95! lui ala i s-au vazut si testiculele la un moment dat! ce scarbosenie!