| traaaaance a întrebat:

As vrea sa va intreb despre drepturile de autor si cum as putea sa iau legatura cu un producator, sau ceva de genu ca sa poti sati promovezi o melodie care crezi ca este foarte bune.

Cum se iau drepturile de autor pe o melodie?
Ai nevoie de o anumita varsta sa pui drepturi de autor pe ceva facut de tine?
M-am uitat pe site-ul ORDA, am vazut niste tarfie dar nu prea am inteles.
Stiti unde poti trimite melodii unui producator sau sa iei legatura cu unul sai prezinti lucrarea ta?

Multumesc mult

1 răspuns:
| Maria_Daiana_1992 a răspuns:

Dreptul de autor nu are legatura cu ce vrei tu sa faci! Ca un sfat prietenesc: atata timp cat nu cunosti limba romana, nu o sa te asculte nimeni.