| colin16 a întrebat:

Ati auzit de Illuminatii (o secta satanista) din care fac parte o multime de vedete internationale am auzit de curand si mi-am schimbat total parerea cu toate ca is printre cantareti mei preferati dar nu inteleg, uitati-va pe net sau youtube ca sunt multe semne care arata. astea sunt cativa care fac parte din iluminatii : Rihanna, Beyonce, Lil Wayne, Jay-Z, Eminem, Lady Gaga, si unele de care nu ii foarte sigur : Kanye West, Katty Perry, Jessie J etc. Ce parere aveti inainte sa lasati raspuns cautati si va informati de pe net. eu am ramas foarte dezamagit sad

Răspuns Câştigător
| apalipis a răspuns:

Si eu m-am uitat acum cateva luni la toate episoadele.Este foarte tragic ce aflii straight face desi nu pare a fi total adevarat,multe vedete dau semne prin ceea ce fac ca este adevarat.
Cat despre Katty Perry, laughing)) fii sigur/a! Ea singura,cu gura ei, a recunoscut ca si-a vandut sufletul illuminatilor happy.
Cat despre eminem, sincer.e printre artisti mei preferati dar nu am inceput sa il urasc dupa ce am aflat ce s-a intamplat deoarece el, cel putin, a incercat sa se "lepede". Cat despre Beyonce straight face, ea nu este implicata in asa ceva! Nu stiu unde te-ai uitat dar Beyonce nu si-a vandut sufletul diavolilor!
Parerea mea despre asta este ca.gloria iti ia tot ce ai mai sfant.Viata.Si ca n-ar trebui sa ne lasam prinsi de ispita.Dar asta e, este viata lor si nu am nimic de comentat.
Sa speram ca nu vor pica in plasa Illuminatilor si alti artisti!

15 răspunsuri:
| Alecssa a răspuns:

Illuminatii sau nu, muzica lor ramane aceeasi. iti place de ei ca nu sunt Illuminati sau pentru muzica lor? Asta nu inteleg la voi, daca va place muzica cuiva o ascultati indiferent de ceea ce este aceea persoana. Nu conteaza ambalajul ci continutul, cand veti invata asta?

| llucixxl a răspuns:

Rihanna este adepta Illuminati. Uita-te atent in melodia S&M, scrie pe rochia ei : Princess of the Illuminatiwinking

| Anonimaaa_6055 a răspuns:

Daca ai auzit noul alubum a lui eminem, o sa-ti dai seama, ca s-a schimbat, se zice ca a scapat, nu se stie cum, altfel nu se explica brusca schimbare, cat despre restul, si eu am vazut documentarul acum cateva zile, si i-am schimbat total parerea, si nu numai cei ewbumerati de tine, mai e si DMX care a scapat si el, ai vazut in documentar, usher si multi alti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai termina cu prostiile laughing. Am vazut prostia aia de documentar care mi se pare ca incearca sa manipuleze lumea. Vrei sa stii ce inseamna Iluminati de fapt? Illuminati era o organizatie din secolele 15-16, cu frica lui Dumezeu, din care faceau parte geniile lumii printre care Galileo Galilei. Erau o organizatie secreta din care puteau face parte doar cei "luminati", adica cei mai inteligenti oameni.
Din secolul 18 insa, s-a infiintat un asa zis cul satanist, care a luat numele de "Illuminati". In realitate nu mai exista membrii ai acestui cult din anul 1784. Toate teoriile care incearca sa dovedeasca ca ar mai exista, sunt aberatii.
Sursa: wikipedia.

| Larisa a răspuns:

Nu stiu ce sa zic in leg cu asta.dar daca vrei ma multe detalii si amnunte despre asta, uita-te pe blogul:fata nevazuta a lumii.cu siguranta vei fi surprins

| DenisaMuntean a răspuns:

Dragă.Dacă chiar vrei să şti,(şi eu is cam curioasă la problema asta)...Rihanna e sătănistă! De unde ştiu? Am auzit că cuvintele din melodia 'Shan Ray like a diamond' Sau cum so' zice înseamnă ''Îmi place să stau in cer cu dra*u''. Stiu...sad

| Biiiancaaa a răspuns:

Cum a spus si apalipis, Katy Perry a recunoscut ca si-a vandut sufletul chiar de la varsta de... 15 ani? Eminem a incercat si chiar a reusit sa puna capat luptei. Dar modul in care sunt ei pedepsiti pentru ca se intorc la credinta adica la Dumnezeu este moartea.Deci ne cam putem astepta la moartea lui Eminem si sa-mi bag picioarele ca e hot laughing. Bine dupa cum ati vazut toti aia au murit pe 25, si daca luam in calcul faptul ca si Amy Winehouse a murit tot pe 25, este destul de dubios, ca asta s-a intamplat de curand,***. suntem in 28. Si crimele se faceau in 3, cum a fost cu M.J si alti doi, dar M.J fiind mai cunoscut a acoperit celelalte doua.In fine,totul este destul de dubios si sunt foarte dezamagita oh go on,desi poate totusi o sa se termine cu asta, adica noi, fanii sa ne indreptam spre ceva mai bun pentru noi laughing.

| SabbSunshine a răspuns:

Esti neinformat. Illuminati este o societate secreta formata in 1776. nu sunt satanisti. sunt anti-guvernamentali si anti-religiosi. Da, intr-adevar sunt si personaje celebre, dar nu toate adica.majoritatea care au legaturi cu anumite simboluri simboluri, gen acel ochi. Sunt "recrutate" doar anumite persoane cu abilitati speciale si care probabil prind la public. Din punctul meu de vedere este o onoare ca sa zic asa.mda.fiecare cu ce crede. Ei intre ei au drept de viata si de moarte.adica doar intre ei se pot omori. Nu stiu ce sa zic...eu nu sunt impotriva lor. Adica oricum e CLAR ca suntem condusi, ca e illuminati ca e francmasoneria.tot aia e.

| Fawkes a răspuns:

Ca si chestie, lumea te face sa crezi ceva si te face uneori sa fi asa derutat ca nu mai stii ce sa crezi.Hai sa aruncam o privire la chestia cu numerele la Illuminati:
-New York City = 11 litere
Afghanistan = 11 litere
-Ramsin Yuseb, un terorist ce a vorbit despre distrugerea WTC.11 litere in numele lui
-Goerge W Bush = 11 litere
New York - al 11-lea stat al S.U.A.
Primu lavion ce s-a ciocnit cu WTC a fost nr. 11
Sau chestia cum ca multe vedete au murit in vara lui 2009,
2+0+0+9=11
Si mult mai multe.Cautati raspunsurile dar aveti grija ca ati putea sa patiti ceva...

| hereisbeatrice a răspuns:

Am auzit de asta si am fost foarte surprinsa. Kanye West, Rihanna si Jay-z sunt total implicati in aceasta secta. Uita-te pe youtube la videoclipul asta http://www.youtube.com/watch?v=qzwHW1sEowc In videoclipul melodiei ''Run this town'' sunt multe semne care dovedesc ca au de a face cu Illuminati. Si Katty Perry a folosit multe semne in videoclipul melodiei ''E.T.'' http://www.youtube.com/watch?v=F_qj31euiyY.

| onyella95 a răspuns:

Katty Perry o recunoscut in direct ca ii happy

| ZuzaColor a răspuns:

Eu sriam doar de Lady Gaga ca ii satanista dar nu stiam si de restul vedetelor pe care le-ai enumerat.
Eu cred ca si Jessie J e satanista dar acum nu prea stiu ce sa cred sad.

| Alejandro_Alex_1988 a răspuns:

Da marea majoritate a artistilor ( cel putin din afara ) au facut pactul cu diavolul pentru faima si bani, multi dintre ei au inceput sa recunoasca public acest lucru, cat despre mass media ( televiziune, radio sunt detinute de secta illuminati si promoveaza doar pe cei care au facut acest pact cu diavolul), nu neaparat ca artistii sunt illuminati dar sunt niste marionete conduse de illuminati si slujesc diavolului prin ceea ce fac, exista si documentare despre asa ceva incercati "Demascarea industriei muzicale".

| whenimgone a răspuns:

Listen foarte bine! Nu este o minciuna cum zic unii de mai jos, este adevarat chiar aseara 12.11. 2011 m-am uitat atent la videoclipul Rihannei si ghici ce am vazut? Facea cu apa aceea un semn ca un cap de capra sau tringhiular cu coarne CONGRATZ dar nu doar atat :O La Jessie J. vaide de capul meu ce am vazut acolo cand canta ea live a facu cu doua degete 6 si au mai ramas 3 degete ceea ce inseamna 666!happywinkingCat despre Rihanna cum am mai zis am vazut si in man down happy!rolling on the floorEste o mare rasista(ca si mine), spune intr-un vers "am omorat un nigga(negru, cioara)winking SO sunt adevarate vedeti ce vorbiti tongue Unii mai au si incantatii Ca Rihanna in "umbrella" umbrella ella ella ella e e e!happy Incercati sa va puneti mintea la contributie si o sa va dati seama happyAcum incerc sa-mi dau seama la "california cand bed"!tongue

| Trofil_Alex_1996 a răspuns:

Eminem numai e in iluminatiwinking