| Grigore_Vlad_1990 a întrebat:

Buna happy Am 14 ani si cant happy. inainte aveam vocea mai subtire dar s-a ingrosat sad. Si acum unele note nu le mai pot ajunge. ce pot face ca sa imi revina vocea?happy dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Erica33 a răspuns:

Draga Vlad ai ajuns la varsta pubertatii:
PUBERTÁTE s. f. Perioadă a vieții omenești situată între copilărie și adolescență, caracterizată prin maturația funcțiilor sexuale, prin apariția caracterelor sexuale secundare și printr-o dezvoltare psihică intensă

2 răspunsuri:
| DiannaaMiha a răspuns:

Nu poti face nimic sa-ti revina vocea...te maturizezi happy big grin si vocea se va ingrosa in continuare

| Sevrajkansas a răspuns:

Dimineata,pe stomacul gol, beai un ou crud. Din coaja (maruntita perfect ) o amesteci cu miere si lapte de oaie. + mult mai mult exercitiu. Nu se subtiaza cat doresti, dar te ajuta sa-ti reglezi vocea astfel incat sa poti canta mult mai mult, fara greseli. Functioneaza perfect, garantez!