| DeejayMixT a întrebat:

am 20 de ani, sunt din Iasi, cant la clarinet si as dori sa`mi fac un Band (muzica jazz/cafe concert/blues). Ma poate ajuta cineva cu niste informatii? Cam cati oameni sa fie? Ce instrumente? s. a. MULTUMESC!

4 răspunsuri:
| raducmustiuc a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa ai contrabas, tobe si pian sau chitara. ai vreun filmulet pe youtube cu tine cantand?

| DeejayMixT explică:

Mslaughing fara suparare, dar stiu ce inseamna cuvantul "JAZZ" daca asta incercai sa imi spuihappy

| DeejayMixT explică:

Vioara? saxofon? ce spuneti? mersi!