| CrissV03 a întrebat:

Am un negativ, dar fiind inregistrat se aude putin cu ecou. Stiti vreun program de editat in care sa il pot face putin mai clar?

1 răspuns:
| AdiZNoni a răspuns:

Pentru o variantă rapidă îți recomand funcția „Remove Noise" de la Audacity.

Pentru o variantă cu un rezultat mai de calitate, dar mai complicat de utilizat, îți recomand Mixcraft. Prin Mixcraft ai mai multe opțiuni de alterare a sunetului. Poți cauta tutoriale pe YouTube pentru mai multe detalii. big grin