| Villy0po a întrebat:

Bunahappy...de cateva zile am observat ca am o pasiune pentru chitarele electrice...cine se pricepe la chitari(a avut, are sau stie)DOAR CINE STIE! ce chitara ar fi mai buna?(un link) funda

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Eu am doar o chitara acustica,dar ma pricep si la electrice destul de bine. Cele mai bune chitari electrice mi se par Fender Stratocaster(foloseste si Eric Clapton,deci instant iti dai seama de cat de bune sunt).Au si un model oarecum simplist, dar suna foarte bine, si au preturi rezonabile.

Aici:http://www.fender.com/......earch.php/

Pace!