| Dan2024 a întrebat:

Bună! Din 15 martie m-am apucat de manele, dar am o problemă când reglez vocea. Până acum am înregistrat în Voloco, dar din cauza că se auzea cu ecou, și am trecut pe BandLab, și se aude mai bine, dar tot n-am rezolvat.
Ce ar trebui să fac? Vă las aici link-ul de la canalul meu de Youtube: https://youtube.com/@DanieIStudio

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Inregistrarile unde le faci?
parca piesa este facuta in casa cu scule low buget https://www.youtube.com/watch?v=afKWu8HHz_o
cat despre cantat nu stai pe ritm cum trebuie si nu cred ca esti facut pentru asta!
nu te pot ajuta la parte tehnic-audio desi am stat mult prin studiori profi cu amici de-ai mei cantareti (nu de manele) dar am ureche muzicala dezvoltata te asigur!
din punctul meu chair daca ai sa te superi, nu vei ajunge un cantaret celebru, iar daca iei modelul traperilor care au avut succes doar prin noroc ca sunt zero talent, s-ar putea sa fii dezamagit caci unii au ajuns "vedete" doar prin intermediul Youtube, live fiind la nivel sub zero multi dintre ei!
Insa ei au calitate audio pentru ca le sunt facute piesele de studioouri profi!
Eu nu am nimic cu tine, daca iti place continua dar fa-o pentru placerea ta personala, asa cum am facut si eu ca textier in trecut;)

| Violleta2022 a răspuns:

Ai platit drepturile de autor la cantaretii carorara le folosesti vocea si melodia, postand-o pe canalul tau?