| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si sunt in clasa a 6-a si as vrea sa ma apuc sa i-au lectii de pian? E prea tarziu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu e prea tarziu. Eu la 11 ani m-am apucat de chitara, dar muzica n-are varstawinking

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Ar fi bine sa incepi sa "i-ei" niste lectii de gramatica, inainte sa te apuci de pian.Nu e chiar asa tarziu, dar daca vrei sa fii buna(adica, ceva mai mult de Fur Elise, Clocks sau alte bucati amatoriste), ar trebui sa canti cateva ore pe zi, si sa iti iei un profesor competent.

| aly1alyca a răspuns:

Nu

| LaLuna15 a răspuns:

Eu am 17 si mi-as dori...asa ca dai drumul pana nu faci anii astia! Pianul e superb, incearca, sigur o sa-ti placa si nu vei mai pune intrebari daca sa te apuci de lectii sau nu, ca oricum nu avem de unde sa stim. Bafta!

| LaLuna15 a răspuns:

Iar eu am 17 si mi-as dori... Asa ca nu mai sta sa intrebi lumea care nu stie ce este de fapt in sufletul tau si incearca sa vezi daca iti place pana nu faci anii mei sau mai multi... Sa fie prea tarziu pentru ce? Pentru a incerca? Daca te apuci de la anii astia si incepi sa ai o pasiune pentru pian, poti ajunge chiar foarte departe. Have fun!