| Lorya a întrebat:

am aproape 14 ani o chitara clasica si as vrea sa invat niste cantece daca cineva stie niste melodi sau ceva de gen pe care as pute sa le invat, pentru a le dovedii parintilor ca stiu sa cant si asa miar cumpara inca o chitara. Cei care ma pot ajuta sa o faca.

Răspuns Câştigător
| miky014 a răspuns:

Si eu am o pasiune pentru chitara, si sper sa primesc una de ziua mea si sa ma pun pe munca :d
Daca nu ai de unde sa iei lectii, incearca sa inveti dupa ureche - am prieteni care fac asta si chiar le iese.
Sau daca nu.
scrie TABULATURI pe google, si ai raspunsul.

4 răspunsuri:
| Freaky a răspuns:

Poate ca pare o prostie, insa Nick Jonas cata grozav la chitara > Eu nu stiu o iota despre chitara, insa am invatat foarte repede 'Give love a try' si 'Introdugting me'. melodii dragute si simple!

http://www.youtube.com/watch?v=XSZ4n1H1hSQ

http://www.youtube.com/watch?v=lqAQfKIJ0Tg

succes!

| Freaky a răspuns:

O prietena mi-a aratat acordurile, si am invatat ca un papagal laughing Cum stiu sa cant gama DO la pian(pentru ca stiu ordinea notelor) asa am reusit si cu asta! laughing

| Lorya explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Freaky cum ai invatat cantecele daca nu sti--o iota despre chitara--? Intreb si eu, oricum mersi pentru raspunsuri.