| alexandra12031997 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, nu stiu ce sa fac, am nevoie doar de cateva pareri. Imi place sa cant de mica, in gimnaziu eram cea mai buna voce din clasa, acum am fost doar la un singur profesor care mi-a zis ca am o voce deosebita (multe persoane ma asemanau cu vocea Andrei) am o voce puternica, uneorii colegii de clasa ma pun sa cant. Nu stiu ce sa fac, imi doresc foarte mult sa particip la Vocea Romaniei, dar nu stiu ce sa fac....Pe langa asta..mai cant si opera! Doar mama mea ma sustine, tatal meu nu prea este de acord. In orasul meu nu este nici un profesor bun. Imi pare rau ca nu am inceput de mica sa fac ore de canto....Deci nu stiu ce sa fac sincer, mi-as dori cel mai mult sa ma vad pe o scena imensa inconjurata de mii de oameni, sa cant si mai apoi sa fiu aplaudata! Va rog ajutati-ma cu cateva pareri. Mentionez ca in familia mea mama mea a fost la un liceu de arta dar a renuntat, avea o voce foarte frumoasa si verisoara mea este cantareata de muzica populara.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai voce de opera? Felicitari! O spui de parca ar fi un pacat. Asta din cauza lipsei de educatie a romanilor. In acest caz, nu te lasa. Tata nu prea este de acord, mda, putini barbati sint sensibili la tot ce este arta. Daca stai intr-un oras mic, mergi in resedinta de judet. Acolo vei gasi profesori buni. Daca ai virsta pe care o sugerezi in numele de user, tata, care stie de ce sint in stare barbatii, se teme sa te lase deprte de casa. Totusi ar trebui urgent (e deja tirzior) sa incepi lectiile cu un profesor. Pune-ti rudele (matusa, verisoara) sa-l bata la cap pe tata sa te lase sa faci canto. Succes!