| Alexandru_Nistor_1996 a întrebat:

Buna TPU am o mare problema : ce fel de corzi are chitara asta ma exact http://cadourioriginale.allshops.ro/......ervis.html
si unde pot gasi niste corzi potrivite pentru ea.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| DeGea1 a răspuns:

1.are corzi de metal si cand tii degetele la taste si cand trebuie sa apesi te dor! iar la chitara clasica crzile is de plastic si nu te dor asa de tare
2.corzi se pot gasi in iasi langa pizzeria "Mama Mia" scuze daca n-am scris corect! sper ca te-am ajutat!
3. daca iei chiatra de pe net s-ar putea sa-ti iei teapa! du-te in magazine specializate tot in iasi!