| EnterSandman a întrebat:

as vrea si eu sa intreb metalisti de aici.
Daca ar fi sa alegeti intre Megadeth si Metallica ce ati alege, as vrea sa imi spuneti si motivul pentru care alegeti trupa preferata.
Fara motive stupide ca "Nu mai imi place Metallica pentru ca de la ultimele albume se vede ca au trecut pe comercial"
Fiti mai creativi laughing

Răspuns Câştigător
| AnaisC a răspuns:

Eu una am un sentiment puternic fata de Metallica de cand am auzit de povestea lui Cliff si cum au reactionat ceilalti baieti.
De asmenea Megadeth au melodii superbe si unele dintre cele mai bune solo'uri de chitara din lume, dar ...cum am mai spus raman la Metallica.
Cand spui Metal spui Metallica.
De ce?
Mai trebuie argumemte? vorbim de Metallica, frate!
Niste melodii, balade absolut superbe, una dintre putinele trupe ce au facut melodii care chiar mi-au intrat in suflet.
Pace!
www.WarAndRiot.blogspot.com

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Aleg Metallica pentru că îmi plac din toate punctele de vedere. Instrumental, voce, mesaj, totul. Melodiile sunt profunde, îți intră în suflet.

Baftă

| LastChance a răspuns:

Metallica aleg pentru ca pentru mine au niste melodii speciale si apreciez mesajul fiecareia dintre ele. Chiar in ultimii ani au cam trecut pe comercial, dar asta nu le schimba trecutul si nimic din munca lor, iar in sufletul nostru tot printre cei mai buni sunt.

| FackingJungle a răspuns:

''LoOLoO'' : tu esti un ocalar cu fata de Dick belit. Fara suparare, ok daca te-ai supara ai face un om fericit ''EU''.

| GeorgiiB a răspuns:

Rokar stupid

| Valy16_6877 a răspuns:

Eu asa alege Magadeth findca imi plac tare mult melodiile lor sper ca te am ajutat. funda?