Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre eurovizion 2014? Ce parere aveti despre travestutu ala? Dupa parerea nici nu ar fi trebuit sa urce nici macar pe scena satana ala! Bleach mi-a venit sa vomit cand l-am vazut

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Sunt de acord cu tine! Mai bine castiga oricine altcineva decat aia/ala ce o fi straight face
Dar pana la urma ca la orice concurs a castigat respectivul pentru ca asa s-a vrut!
Sincer si eu m-am speriat cand am vazut cine a castigat dar na' ....lumea dupa cate vezi, promoveaza homosexualitatea straight face Iti dai seama ca la mijloc a foat ceva! L-au votat toti travestitii ca el, ca sa promoveze noua "moda" laughing straight face

| mODIN a răspuns (pentru gingergirl1):

Promoveaza homosexualitatea? Ce? Cum naiba promoveaza faptul ca a castigat un travestin homosexualitatea? Si de fapt ce naiba inseamna sa promovezi homosexualitatea? Pana la urma te nasti homo sau nu.Ce barbat atras de femei crezi ca a vazut spectacolul si a devenit homo dupa?

48 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Încă un ofticat abia ieşit din peşteră? :))

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

Despre Conchita Wurst am o părere extrem de bună, ceea ce nu aş putea să spun şi despre tine (şi alţi ignoranţi care se cred mici hitleri şi se simt îndreptăţiţi să încalce drepturile celorlalţi şi să-i discrimineze).

http://youtu.be/nZ-w3am6LSs
Jos pălăria!

| Polaris a răspuns:

Și nu-i așa că ai 12 ani și tac-tu are burtă și chelie și poartă cămăși mult prea strâmte pentru el?

| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu-mi vine să cred că suntem în secolul XXI şi unii de abia au coborât din copac.
A câştigat pe bună dreptate, are o voce extrem de frumoasă.
Îmi place cum vă ambalaţi degeaba din cauza unei "probleme" ca asta, dar vă doare undeva de faptul că România e promovată de Bianca Drăguşanu şi alte pipiţe.

| OnuOnulică a răspuns:

Omule!
Vocea contează! şi ea/el are voce superbă!
A meritat să câştigewinking

| neutrino a răspuns:

Este parerea ta, dar iata ca Europa nu este de acord cu tine.

| Doub a răspuns:

Sunt de acord cu tine! Dar desigur in ziua de azi anormalul a devenit normal si europa trebuie sa promoveze homosexualitatea..Inca ma intreb cine a castigat eurovisionul? Un el sau o ea?

| mODIN a răspuns (pentru Doub):

Cum adica promoveaza homosexualitatea? Gandesti inainte sa pui un raspuns? Cu ce naiba promoveaza faptul ca a cantat un travestit la Eurovision homosexualitatea? Ce barbat heterosexual crezi ca a inceput sa fie atras de alti barbati dupa ce a vazut spectacolul?

| Doub a răspuns (pentru mODIN):

Si ce promoveaza? Normalitatea? Tie ti se pare normal sa castige tipa aia\tipul ala? ..Nici macar nu stiu ce e! E femeie sau barbat? Sau e un "hibrid"?

| gingergirl1 a răspuns (pentru mODIN):

Nu nene dar pana la urma urmei tie TI SE PARE NORMAL asa ceva? Dumnezeu a lasat pe pamantu' asta BARBATUL si FEMEIA, nu combinatie. Ca ce a zis lumea? "Ehh...nu-i nimic".
Da, ok tipa/tipul are voce dar sunt altii mult mai talentati decat el /ea dar asa s-a vrut! A fost manevra, la eurovizion nu o sa se castige niciodata corect! Cine crezi ca l-a votat pe ala? In'afara de altii la fel ca si el straight face

| Alphawolf a răspuns (pentru gingergirl1):

"Dumnezeu" a lasat(provocat) doar prostie. Tu si majoritatea care cred in "el" sunteti doavada vie.

| gingergirl1 a răspuns (pentru Alphawolf):

Nu ma cert cu ateii straight face Pentru ca nu are rostwinking
O zi bunawinking

| mODIN a răspuns (pentru gingergirl1):

Hai sa presupunem ca Dumnezeu exista. Daca el nu vroia homosexuali, nu ar fi facut homosexuali, nu crezi? Si intr-adevar sunt altii mai talentati ca el/ea.Dar in acest concurs nu prea. Lumea l-a votat pentru a pune stop discriminariilor, pentru ca pana la urma e un concurs de muzica. Eu cu el am votat!

| Alphawolf a răspuns (pentru gingergirl1):

Nici eu nu am de gand sa ma cert cu nimeni! Doar ca prejudecata ta m-a bagat in priza. Nu ai nici-un drept sa judeci si sa separi lumea in functie de prejudecata ta. Nu inteleg de ce ai fi tu mai normala decat orice alta persoana, indiferent de orientarea ei sexuala. Nu stabilesti tu normalitatea in functie de mofturile sau prejudecatile tale! Si persoanele de alta orientare sexuala decat a ta, sunt fiinte, oameni ca si tine, cu sentimente. Pe tine nu te-ar durea daca lumea te-ar marginaliza? Fa un mic efort, sunt sigur ca poti fi mai umana si mai obiectiva...

| mODIN a răspuns (pentru Doub):

Da mi se pare normal.A cantat cel mai bine din toti prin urmare merita sa castige.Ce nu e normal in asta?

| gingergirl1 a răspuns (pentru mODIN):

Nu-i adevarat,Dumnezeu ne-a dat libertatea sa alegem cum sa fim si in cine sa credem.
El ne-a creat,dar noi alegem daca vrem sa ne schimbam orientarea sexuala (in cazul acesta) dar El iti spune ce a bine,Dumnezeu ne-a zis sa cresteam, sa ne inmultim si sa umplem pamantul, nu a zis sa ne "cuplam" barbati cu barbati, femei cu femei in fine, ai prins ideea.
Ma rog..nu mai comentez, eu mi-am spus punctul de vederewinking

| mODIN a răspuns (pentru gingergirl1):

Tu te auzi ce vorbesti? Cine naiba ar alege sa fie homosexual? Tu crezi ca homosexualii au de ales? Asa s-au nascult! Pur si simplu nu-i atrage sexul opus. Daca tu crezi ca iti poti schimba orientarea ce-ar fi sa devi homo ca sa le dovedesti acestora ca se poate? Ce zici de asta?

| Doub a răspuns (pentru mODIN):

A cantat cel mai bine? Au fost persoane care au cantat de un milion de ori mai bine ca hibridul ala.Si da ii spun "hibrid" pentru ca habar nu am ce e. Si daca tie ti se pare normal anormalul atunci ok.Hai sa incurajam homsexualitatea, transsexualitatea, travestismul, ca na e perfect normal!

| mODIN a răspuns (pentru Doub):

Okay,sa aud.Cine a cantat mai bine?

| Doub a răspuns (pentru mODIN):

Suedia merita sa castige! Au cantat destul de bine si Armenia,Norvegia, Elvetia, Ungaria, Slovenia chiar si Romania. Nu zic ca Austria nu merita sa fie in top 10, dar nu merita sa castige. In fine, gusturile nu se discuta!

| cristimihailov a răspuns:

Nu fii taran amice.

Omul ala are o problema. Dar cine esti tu sa il judeci?

| sublime89 a răspuns:

Ce ti-a facut el tie sa-l urasti atat de mult? Te-a facut sa-ti schimbi sexul sau orientarea sexuala? S-a bagat in patul tau la miezul noptii? Daca te-ai pricepe putin la muzica, ai vedea ca piesa chiar a fost buna. Si juriul din Romania i-a dat punctaj maxim in finala. E adevarat ca multi au votat-o si datorita faptului ca arata diferit, dar piesa in sine nu putem spune ca nu a meritat sa castige.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
O părere bună depre concurs şi depre câştigător. Deşi concursul se putea mai bine şi câştigătorul putea fi unul mai bun.
Nu mai fi aşa rasist! E un om c oricare altul nu diavol.
Pe curând!

| Alcyon a răspuns:

Are voce frumoasa. Mi se pare insa deplasat ca a aparut in modul acela pe scena. Arata grotesc. Se poate lua de mana cu Marilyn Manson. Ala cel putin canta muzica rock si nu participa la festivaluri precum Eurovision. Nu-mi place ca a incercat sa iasa in evidenta in acest mod. Ala-i e festival sau circ?

| Duucu a răspuns:

Hai că nici satan nu-i, dar ai dreptate, persoanele ca chestia aia nu ar trebui să aibă nici un drept.

| mODIN a răspuns:

Si cui dracu ii pasa de parerea ta? Tu chiar te crezi atat de inteligent incat parerea ta sa conteze la ceva? Daca a castigat un trevestit care e problema? E un concurs de muzica sau de aparenta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu judeca un om după chip...
Până la urmă, fiecare face ce vrea cu viața lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot raman de parere ca eurovision 2014 a fost o miscare anti Putin

| Melcul a răspuns:

Nu cred ca este bine sa judecam Eurovisionu dupa aspect.Nu era un concurs de frumusete era o competitie muzicala.

| 2Low a răspuns:

A cantat foarte bine.

| 2Low a răspuns:

Un nerod pune mai multe intrebari decat poate da raspunsuri un intelept.

| Krixxus a răspuns:

Unde e Vlad Tepes cand avem nevoie de el?

| angus35 a răspuns:

Nu a castigat pentru ca are cea mai buna voce.Nu a castigat pentru ca este din Austria.A castigat pentru ca promoveaza comunitatea minoritatilor sexuale.Acest concurs a fost o aroganta impotriva lui Putin pentru. ca in Rusia homosexualitatea este pedepsita cu inchisoarea. Vocea sau melodia nici nu au contat.Ce era anormal acum este firesc si ce era firesc acum este o prostie.

| NOname a răspuns (pentru angus35):

Eşti surd?
http://youtu.be/nZ-w3am6LSs

Chiar crezi că dacă ar fi avut un jeg de melodie, pe care l-ar fi cântat cum au cântat unii (printre care ai noştri), ar fi câştigat?

| NOname a răspuns (pentru angus35):

Paranoicii naibii.

| Andrei1000super a răspuns:

Sunt de acord cu tine aproape toti pe care i-am intalnit au zis tot despre asta ca nu merita sa castige dar l-au votat altii tot ca el de asta...

| Daddyy a răspuns:

Un bulangiu.

| sarah15 a răspuns:

Buna! Fiecare om face ce vrea cu viata lui. Pana la urma aici se promoveaza melodia si vocea artistului, nu felul in care arata. El a cantat foarte bine si melodia a fost frumoasa, viata lui privata nu e problema noastra. De ce sa nu urce pe scena? E tot om pana la urma, si unul chiar talentat. Daca nu i-ai fi vazut fata si doar ai fi auzit cum canta nu ai mai fi comentat nimic. Nu inteleg de ce trebuie sa ne judecam atat unii pe altii, nu esti tu in locul lui ca sa il intelegi.E viata lui pana la urma.

| Johnny69 a răspuns:

E o ciudatenie si oamenilor lea placut.

| NoSound16 a răspuns:

A cantat frumos dar prezenta lui/ei vizuala iti dadea greturi. Pana la urma a si castigat straight face

| Emanuel_Sirbu_1990 a răspuns:

Daca acel om a ales alt sex fata de cel care este nascut inseamna ca e Satana? Deci asta este o gandire tipic cretina de fanatic crestin. Ce conteaza cum arata si cum se imbraca si ce sex avea? Eurovision dupa cate stiam eu e un concurs unde trebuie sa ai voce sa poti canta. Iar cel sau cei cu cea mai buna voce va/vor castiga. Nu a fost un concurs cu privire la ce sex au concurentii si cum se imbraca. Multi dintre voi sunt inchisi la minte pentru ca asa ati fost crescuti, si vi s-a impus ca daca nu esti heterosexual si crestin esti necuratu si cacaturi de genul acesta. Poate cu anii o sa va vina si voua mintea la cap. Daca voi sunteti fanatici inchisi la minte care ridicati de exemplu manastiri de 400 mil $ in loc de spitale va rog eu frumos impuscativa si ducetiva in rai.

| andrei2725 a răspuns:

Ce vrei
A primit o multime de voturi de la occidentali. Chipurile sa nu o/il discrimineze

| banks02 a răspuns:

Vine sfarsitul lumiii!

| OmDany a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa judecam pe cineva, trebuie sa ne uitam mai bine la noi insine...

| AndreeaYoo a răspuns:

Mda cam asa estewinking Dar piesa a fost super!