| ValutzZza a întrebat:

Buna TPU! Ce pot face pentru a avea o voce frumoasa cand cant? Fara sa iau lectii de canto! Dau funda! Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| paulagabriela a răspuns:

Tu te referi sa ai voce, adica gen Andra si ceilalti interpreti? Pai trebuie sa ai,, voce" si sa o,, slefuiesti" prin cursuri de canto, cel putin asta fac si eu si inca ma tin de el si sper sa ajung undeva.Si daca vrei sa ai o cariera incearca mai intai la emisiuni TV. Sper ca te-am ajutathappy

1 răspuns:
| TheAce a răspuns:

Vocea in general e inscrisa in codul genetic. Tu poti doar sa o ''lucrezi'' sau sa o slefuiesti. Antrenamentele vocale (vocalizele si nu numai) ajuta. Eu unul recomand orele de canto chiar daca tu esti impotriva. Ajutorul specializat e mereu binevenit.