| aleksuta a întrebat:

Buna TPU! Deci...OF! Caut de foarte mult timp o melodie remixata,care e cantata la saxofon, eventual apare si o trompeta, nu-mi mai amintesc ritmul.In derularea melodiei se repeta acelasi fragment instrumental iar la sfarsitul acelei bucati se aude asa mai sinistru, mai subtire, o femeie care spune "Tonight". Melodia in rest nu are nici un alt cuvant care sa ma ghideze spre numele ei sau al artistului.Este difuzata si prin cluburi, cel putin asa am auzit-o.Ma poate ajuta careva? E foarte ritmata datorita remixului.

Răspuns Câştigător
| MariaTha a răspuns:

Uita-te pe youtube e Quantaramera -Emil Lassaria

2 răspunsuri:
| aleksuta explică:

Nu nu este Emil.Melodia este doar instrumentala remixata.Singurul cuvant care il contine este tonight si asta se aude la sfarsitul unei parti care se repeta.Se foloseste saxofonul.Este un remix de pe un post de radio romanesc

| alexs99 a răspuns:

Melodia descrisa de tine in intrebare este ''Quantaramera -Emil Lassaria ''.