| bianca_9483 a întrebat:

Pentru cei care lucreaza si stiu cate ceva in domeniul muzicii as vrea sa adresez o intrebare care ma framanta de mult timp.Eu cant, am lucrat cu un profesor dar acum am facut pauza pentru ca e vacanta. in prima luna, iunie, am avut un concurs de muzica usoara, am interpretat o piesa dificila care am lucrat. o destul de mult timp cu profesorul.In ziua concursului nu afost nici. o problema, piesa mi. a iesit bine, dar in urmatoarea zi s. a intamplat ceva. Cand repetam piesa, la un moment dat cand am ajuns la partea dificila a piesei, unde trebuia sa-mi ridic vocea, sa duc sus, nu am mai putut, mi. a scapat vocea, am falsat. Din aceea zi Nu mai pot sa cant piese grele, renumite. unde trebuie sa fortezi si sa tii mult.Nu inteleg ce se intampla. sa fie oare schimbare de voce. spuneti. mi ce sa fac, nu vreau sa am probleme cu vocea dar sunt foarte ingrijorata. atunci in ziua in care am observat ca nu mai merge, nu mai pot sa duc sus am crezut ca na este asa o chestie de moment, dar m.am inselat. Nici astazi nu pot sa cant piese cu grad de dificultate. Dau funda celui care imi da un raspuns clar si practic. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| IonutDumitru a răspuns:

Nu ma pricep sad sorry te-as ajuta