| belciuge a întrebat:

Buna TPU
Sunt curioasa. un cantaret care are o trupa si a mai compus melodii, poate sa scrie partitura pentru instrumentele din trupa, chitara, chitara bass, clape si tobe? Sau are nevoie de cineva sa compuna pentru el partitura pentru celelalte instrumente?
Adica. in cazul in care ar scoate un album, nu ar mai trebui sa plateasca orchestratia pentru piese, nu?

Multumesc pentru orice raspuns,
Elena

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Daca e un geniu al muzici de ce nu? E destul de greu sa scrii muzica mai ales pentru o trupa intreaga, si pentru fiecare instrument in parte. De obicei notele muzicale ar trebui sa fie aceleasi. O compozitie muzicala e ca un algoritm daca vrei asa. laughing