| AttilaDornIsPower a întrebat:

Vreau si eu cateva inbformatii despre cantaretul CRBL. Pe wikipedia se gasec mult prea putine si am nevoie pentru a face un referat la muzica pana joi. Dar vreau mai multe informatii nu numai cand este nascut si care ste numele sau adevarat, asa cum este pe wikipedia straight face
Funda celor mai bune informatii :* happy

1 răspuns:
| HighDefinition a răspuns:

CRBL, pe numele sau adevarat Eduard Mihai Andreianu, este un artist de muzica pop-dance, membru al grupului Simplu. CRBL s-a nascut pe 30 iunie 1977, in Pitesti si este protejat de semnul Racului. `Sunt un Rac ambitios care reuseste de fiecare data tot ce isi propune sa faca. `Only the strong survives` este moto-ul dupa care imi conduc viata. Vinovati pentru talentul pe care il am sunt Dumnezeu si parintii mei, care m-au sustinut mereu`. De mic, CRBL si-a dezvoltat latura de businessman vanzand adidasi de la second-hand. `Dimineata la ora 5 eram la second-hand si cumparam adidasi, mergeam acasa si ii lipeam, spalam, coseam, ii restauram si, cand se insera, ieseam si ii vindeam. Daca ieseam ziua, se vedeau ca nu erau noi, asa ca seara era cel mai bine. Din banii castigati mergeam sa cumpar din nou pana cand am reusit sa strang ceva mai mult si mi-am cumparat haine`, a povestit CRBL. In ceea ce priveste viata personala, CRBL se poate considera un om implinit. In 2008 s-a casatorit cu iubita lui, Elena. Cei doi au impreuna o fetita, pe nume Alessia Ecaterina. Micuta a venit pe lume in 2010. Printre hobbyurile lui CRBL se numara muzica, filmele, breakdance-ul si calatoriile. Pe plan profesional, CRBL se poate lauda ca este una dintre cele mai cunoscute si apreciate vedete din showbizz.

Mai multe aici: http://www.bestmusic.ro/crbl/biografie-crbl/#sthash.rUDj2daI.dpuf