| IgoToHellForThis a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o chitara acustica cred ca asa e mai bine sa incep dar asi dorii mai multe pareri in legatura cu corziile cum ar trebuie sa arate am auzit o chestie cu marimea adica sa o poti tine ( scuzatima sunt cam noob la capitolul chitara) :X fundita :X

Răspuns Câştigător
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna,
Iti recomand sa iti iei corzi D'adario extralight sau light cu dimensiune 010-046 sau 010-048 (aceste corzi sunt bune pentru incepatori deoarece au tensiune mica). Un set ar costa in jur de 25 sau 30 ron.
Mult spor, Marius Furduescu - www.the-guitar.ro.