| uAme a întrebat:

Cand e o melodie, spe exemplu -Chris Brown ft. Nicki Minaj=Love more (Explicit)- ce inseamna "explicit"? La ce se refera?

Răspuns Câştigător
| RainNoBeBack a răspuns:

Explicit,adica limbajul vulgar sau referirile rasiste nu sunt cenzurate.

3 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

1. limbajul puternic
2. imaginile care fac referire la violenta psihic sau abuzul mental
3. imaginile cu continut sexual
4. imaginile rasiste homofobe misogine sau o alta limba sau comportament care poate fi considerat discriminare
5. ori comportament periculos sau criminal care ar putea glorifica un astfel de comportament sau poate sau pot incuraja pe altii sa imite aceste gesturi
cam asta este treaba cu explicit nu inseamna nicidecum ca artistul explica ceva anume nu din pacate nu e asta e altceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicit=nu se cenzureaza cuvintele vulgare

| DoriKat a răspuns:

Explicit= cu injuraturi, necenzurat