| RainbowDash a întrebat:

Cântăretii isi compun singuri melodiile? De ce?
Dau funditaa ❤️ happy happy happy happy

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai daca ai inspiratie, de ce sa nu o faci?
Asa nu vei mai plati piesa si vei incasa tu drepturile de autor..nu crezi ca este mai convenabil?
Nu esti obligat sa iti creezi singura piesele, doar ca trebuie sa scoti bani grei pentru a cumpara o piesa.
Sarbatori Pascale fericite alaturi de cei dragihappy

2 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Depinde, rapperi fac asta de obicei.

Cantaretii pot sa vorbesca cu un compozitor sa schimbe idei si creeaza impreuna versuri.

Un compozitor este specialist in rime si are talent sa aseze cuvintele.

Funda pls.

| drogh a răspuns:

Nu toţi îşi compun singuri versurile. Alţii le fac şi ei le reproduc vocal. Însă, dacă au inspiraţie, de ce nu?