| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre voi a vazut documentarul "Demascarea industriei muzicale"? Ce parere aveti despre artistii care si-au vandut sufletul Satanei pentru bani si faima? Dupa ce ati vazut documentarul v-ati schimbat opinia despre Hollywood, cantereti etc?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Eu nu am vazut filmul. Poti sa-mi lasi un link ceva ca sa al vad si eu sau sa-l descarc de pe net? te rog fain. mersi

| Deny1333 a răspuns:

Dacă am fi fost mai atenţi, am fi observat şi singuri semnele şi toate tâmpeniile din melodii. Am găsit şi video-uri cu melodiile lor derulate invers şi apăreau alte cuvinte, etc.
Părerea nu am de ce să mi-o schimb, în fond mă doare-n cot de ei, dar dacă s-a ajuns la aşa ceva, nu mai e nimic care să mă surprindă [nu că ar mai fi fost, oricum. Trăim în România, ce naiba!].
Cu Hollywood-ul nu am nimic, cântăreţii or să regrete sau o să-i doară în 14 de tot. Simplu thinking

| 13 a răspuns:

Ba.mie imi pare bine ca toti cocalarii care asculta lady gaga si rihana si alte porcarii o sa arda in iadlaughing Ha!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De exemplu Katy Perry povestea ca avea 15 ani si si-a dat seama ca e greu sa intri in industrie si si-a vandut sufletul Satanei daca nu facea asta nu mai ajungea "star" la fel si Bieber si toti ceilalti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Eu l-am văzut.
2. O mare prostie. Eu, sincer, nu cred așa ceva. Why? Fiindcă dacă sunt deșteaptă și creativă, îți pot întoarce numele pe nu știu câte părți și să spun că nu-i jaredleto8, ci altceva gen: Satan my love, I love Satan, bla bla bla. Iar de aici ar mai reieși că dacă am un ochi acoperit de păr de la vânt, gata sunt satanistă? Heeeell. Sau dacă desenez pe caiet cercuri în piramide, port nu știu ce combinație de culori nah, că îmi place combinația alb-negru, sunt de-a lor?
Iar faza cu backwards. Alta. Păi așa mă pot și eu înregistra și dacă îmi propun să-mi găsesc mesaje satanice în melodie mă chinui până scot ceva, dar scot. Sau alt exemplu, cei mici, bebelușii. Dacă înregistrez ce vorbește un bebe de 1 an invers și la fel mă chinui și găsesc, înseamnă că el e de-al ăluia rău?
Acuma, poate o fi un sâmbure de adevăr în toate astea, poate chiar au făcut asta. Iar dacă e așa, nici nu mă mai miră, dat fiind că mulți sunt niște afoni care muncesc foarte puțin pentru muzica lor de rahat. Cum spune și mhn, și eu m-am mirat că de rock/metal nu s-a zis nimic, care sunt considerați "pletosi nebuni si satanisti care tipa".