| Ho1 a întrebat:

Care e melodia voastra preferata (daca doriti scrieti toate),(numai nu rock).

49 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Melodia mea preferată se încadrează în genul rock. Cum căcat ne întrebi ce melodie ne place și fix cel mai bun gen îl scoți.

Și ca să-ți răspund -
Evanescence - Tourniquet și Bleed (I must be dreaming)

Le ador happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tourniquet):

Buna!
Voi tinerii din ziua de azi numai muzica de tot rahatul stiti sa ascultati.Tu numesti muzica rock, muzica adevarata? Fix cel mai bun gen?
In loc sa ascultati si voi muzica de calitate, erau melodii mai de mult care cu drag le ascultai, iti ramaneau in minte pana in ziua de azi versurile, le fredonai apoi cu placere, ori muzica rock, mi-e sila ce muzica satanista ascultati, in vreme ce poti cauta muzica de calitate, cum este Abba, Boney M, Saragossa Band, rock-ul este cea mai proasta muzica posibila din toti anii, de cand s-a infintat.
Ascultati ceva frumos, ceva care sa te binedispuna, o muzica pe care sa poti dansa cu drag, nu toate tampenile posibile.
E doar un sfat, faceti ce vreti!
Pa, pa!

| Tourniquet a răspuns (pentru anonim_4396):

Rock-ul nu e o tampenie. :/ Si mie mi-e scarba de toate aberatiile pe care le ascultati voi de pe vremea lu' strabunicu' si alte bazaconii ca Inna big grin

| SkizoMetal a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci după ce ne critici că ascultăm "o asemenea porcărie" zici că e doar un sfat. Crede că şi nouă ne e silă de ce muzică pop ascultă generaţiile de acum. Aia se cheamă muzică? Toate sună la fel. Iar muzica rock chiar te binedispune, te energizează şi te fac să te simţi bine. În fine. Fiecare ascultă ce vrea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tanti, nu zicei tu că eşti pe site-ul ăsta pentru a ajuta, nu pentru a critica?
Uite două articole despre cei ce consideră rock-ul muzică pentru satanişti. Cei ca tine, pe care îi dispreţim şi eu şi Aneurysm, care a răspuns mai sus. Îl precizez şi pe el, pentru că este autorul celui de-al doilea articol.
http://surroundedbyidiots95.blogspot.ro/......-jana.html
http://cuicurat.blogspot.ro/2012/07/diabulus-in-musica.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si crezi ca de-aia nu mai pot eu de cei care ma dispretuiesc?! N-am obligat pe nimeni sa ma placa sa stii! Ziceam ca muzica rock este muzica pentru satanisti, pentru ca acesta este adevarul.Ce sa ma binedispuna intr-o muzica extrem de galagioasa?
Pana una alta, asta este ADEVARATA muzica, nu cea pe care o ascultati voi acum!
Uite aici muzica adevarata:
Saragossa Band-Agadou
www.youtube.com/watch?v=Vrp5MttwK58
Mi-e mila de voi cand vad ca nu stiti sa apreciati muzica adevarata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce spui de Smokie, Gun n Roses, Scorpions etc?
Fac parte din categoria rockului, dar sunt la fel de apreciate ca și popul din anii 60-80. Nu încerca să-i judeci pe adolescenții din ziua de astăzi care ascultă rock, nu e vina lor că nu mai sunt artiștii cu talent muzical de acum câțiva zeci de ani. Inna, Telo, conecter, bieber etc, sunt doar niște păpușe ce mugesc pe scenă în timp ce din urma cortinei este adevărata sursă a vocii lor divine. Dacă vrei să te duci la un concert live de-al lor, înainte să pleci de-acasă, i-ați o funie să te strangulezi când începe a se streme.
Și nu ascultăm numai rock, mai este și blues, jazz, pop (latin), country music asta-i muzică adevarată.
http://www.youtube.com/watch?v=cou_qZjc_yI
http://www.youtube.com/watch?v=KnVEbHLtp6U
http://www.youtube.com/watch?v=1UUYjd2rjsE
Dacă vrei să dansezi pe rock(mai precis country rock), http://www.youtube.com/watch?v=FpaL-NVC-dg&feature=related

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Muzică adevărată pe dra.cu!
Dintre toate melodiile bune dance/pop din anii '80 ( deşi în mare parte cam toate reprezintă hipstereală, cu mici excepţii ), ai ales una dintre cele mai proaste. Complexitate zero; pare a fi cântată de nişte copii de grădiniţă. Nu exprimă absolut nimic. Parcă ar fi făcută special pentru a distruge şi ultima fărâmă de inteligenţă prezentă într-o persoană, la cât e de penibilă. Felicitări pentru alegere!

"Ziceam că muzica rock este muzică pentru satanişti, pentru că acesta este adevărul"
Ăsta este un argument inexistent. Atunci când faci o afirmaţie, ai nevoie de idei care să o întărească. Se pare că ţie îţi lipsesc aceste idei.

Evident, există rock satanic, dar există şi rock creştin. Asta demonstrează cât este de stupidă afirmaţia ta. Problema e că eşti atât de încuiată la minte, încât nu poţi vedea dincolo de ideile tale preconcepute. Te limitezi la a asculta o singură melodie rock, crezând că toate sunt la fel de violente şi gălăgioase. Cu siguranţă ignoranţa este de vină în acest caz.

Muzica rock chiar este cel mai bun gen muzical, datorită multitudinii de sentimente transmise, a instrumentelor şi a complexităţii; aşa cum am scris şi în articolul de pe blog.
Dacă asculţi şi apreciezi acest gen muzical, dai dovadă de educaţie şi inteligenţă. Rockerii sunt, de obicei oameni cu care ai ce să vorbeşti. Mulţi dintre ei apreciază în mod deosebit şi muzica clasică, care este de asemenea genială. Inculţi găseşti câţi vrei printre manelişti şi houseri. Nu spun că toţi sunt aşa, ci doar marea majoritate.

Şi să ştii că şi melodiile rock, dacă sunt bune, pot fi ţinute minte şi fredonate ani de zile. Chiar mai mult decât cele pop. Uite un exemplu. E classic rock din ’87. Muzică pentru satanişti, huh? Dacă şi asta e gălăgioasă şi lipsită de sens, atunci eşti cu adevărat un caz pierdut.
http://youtu.be/KZwzmhewOhU
Sunt convinsă totuşi că nimic nu îţi va schimba părerea. Ochelarii ăştia de cal…

În final, ţi-o fi ţie milă de mine şi de ceilalţi rockeri, dar mie nu mi-e de tine. Chiar deloc. De ce mi-ar fi milă de o persoană care aruncă cu rahat în cel mai epic gen muzical cu putinţă şi care ascultă comercialităţi muzicale? Pot spune doar că ma amuză capacitatea ta de a te lăuda că ştii ce-i aia muzică bună.

Răspuns utilizator avertizat
| Alleza a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu gusturile lui tongue!

| Aneurysm a răspuns (pentru anonim_4396):

Ăăă...mamaie, postul tău mi-a dat cancer. Eşti cumva nevasta lui Jasser? Stai, dac-ar afla că asculţi Abba, ţi-ar da foc. De fapt, şi mie îmi vine să-ţi dau foc acum. Scuteşte-mă-n cu "muzică pentru satanişti". Dacă ţi-e milă de noi, du-te la mânăstire şi călugăreşte-te, că tot se vede că eşti cam nefutută. Mă dezguşti. Şi nu pentru genul de muzică pe care îl asculţi, ci pentru atitudinea ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aneurysm):

Buna din nou!
Mai baiete, tu stii ca pe acest site sunt interzise orice fel de injuraturi sau trebuie sa-ti aduc aminte? Si ce-i cu acest limbaj trivial pe acest site de oameni seriosi, ma rog? Vezi ce faci cu limbajul pe viitor.Ai grija ce scrii pe aici, pentru ca poti sa fii raportat din cate stiu eu pentru injuraturi.Te dezgusta atitudinea mea zici? Eu cred c-am fost destul de intelegatoare, respectuoasa, cu bun simt fata de tine pana acum pe acest site, cel putin puteai sa ai minimul de respect si bun simt pentru mine, puteai sa nu ma injuri asa ca la usa cortului. Uita-te in comentariile mele, sa vezi daca am injurat eu pe cineva pana acum, iar apoi mai vorbim.
Iar in ce priveste atitudinea ta aici, ma dezgusta si mai mult decat cum te dezgust eu pe tine, pur si simplu mi-e scarba!

| Aneurysm a răspuns (pentru anonim_4396):

Ţi-e scârbă? Ia un algocalmin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oamenii serioşi de pe acest site, nu amestecă rock-ul cu muzica pentru satanişti în necunoştinţă de cauză.

Răspuns utilizator avertizat
| RedHots a răspuns (pentru anonim_4396):

Intelegatoare? Esti incuiata, nu accepti lucrurile diferite si judeci fara sa fii in cunostinta de cauza. Rock-ul este impartit in diferite categorii. Unele sunt mai,, galagioase'' dupa cum spui, dar exista si balade. Respectoasa? Dupa ce ai jignit un grup numind muzica rock,, de tot rahatul'' nu prea te mai poti aclama astfel si nu cred ca mai ai dreptul sa te astepti la respect inapoi.
Don't get me wrong! Nu am nicio problema cu muzica pe care o asculti. Sunt decat iritata de oamenii ipocriti.
Asta nu e doar un sfat. E un apel sa te trezesti la realitate. Aberezi!

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Aproape ca am vomitat.Asta numesti tu muzica,ceva pe care sa-ti zgalatai carnile si oasele de midlife crisis,cucoana? ABBA e in general,cam o onaneala in cerc, Bee Gees sunt buni, iar Modern Talking sunt inventatorii poponarismului in muzica.Da' voi, astia de peste 35, aveti numa' figuri cu jenele voastre disco. Aproape la fel de proaste ca house-ul romanesc si latino, din ziua de azi.Ca,deh,asta-i muzica veche, dom'le si-i buna.

http://www.youtube.com/watch?v=RaG8faaFUMM

Nu-i muzica de satanisti.Doar din aia de pus la chefuri epopeice ale "roacerilor" si in stripclub-uri.Mai ales in stripclub-uri.Adica de destranbalare. Fara sataneala.Merge si cand esti la volanul inventiei diavolesti, masina, ce face omul impur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Piesa preferata este
Sara Ramirez-Break my heart!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adică nu rock, din moment ce melodia mea preferată se încadrează în acest gen? E atât de ilogic, încât pari total lipsită de intelect.

| Ho1 explică (pentru anonim_4396):

Pai, desteptule, iata ce-mi place
Http://youtu.be/YJVmu6yttiw
http://youtu.be/Pj3q0ZChgFE
cele mai tari au fost
1. Connect-R - Vara nu dorm
2. Alex Velea - Minim doi
3. INNA - Tu si Eu
5. Corina - A ta
8. Akcent - I`m Sorry
15. Guess Who - Decat sa minti
24. Tacabro - Tacata, Tacata
26. CRBL feat. Helen - Kboom
30. Trupa Zero - Ploua cu bani
32. Eli feat. Kamelia - Vara rece
33. Delia - Wuella Wuella
38. Inna - Crazy Sexy Wild
40. Skizzo Skillz - Tu Eu Ea
43. Parazitii feat Dan Lazar - Toate-s la fel
45. Andreea Banica - Could U
48. Geo Da Silva & Saftik - Hey Mr. DJ Get Up

Michel Telo si Sorriso Maroto - E Nois Faze Parapapa
Vama - Epidemie de iubire
Animal X - Povestea noastra
B.o.B - Both of Us ft. Taylor Swift
Cabron feat. Pacha Man & Jazzy Jo - Arata-le la toti
Eli feat. George Hora - Studenta
-----------------------------------------------------------------------------
si cele care mai putin mi-au placut

11. Sonny Flame - Sale el Sol
13. Matteo feat Stella - Push It
16. Flo Rida - Whistle
19. Leo Rodriguez - Bara Bara Bere Bere
35. Narcotic Sound & Christian D. - Vai
36. In Vivo ft. BoyanT - Moje Leto
44. Kamelia - I Don`t Care
46. K`NAAN - Hurt Me Tomorrow

Heaven - Sunshine
Alex Mica - Breathe

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ho1):

Să înţeleg că nu eşti în stare să descifrezi un răspuns atât de simplu de înţeles ca cel pe care ţi l-am dat?

| CautNume a răspuns (pentru anonim_4396):

Te asteptai la un raspuns mai inteligent din partea ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CautNume):

Nu. Mă aşteptam să înţeleagă măcar la ce mă refer.

| Giuvaer a răspuns (pentru Ho1):

Ce muzica proasta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun că asculți cargo (dacă ploaia).
Meritați să vă spânzure în piața publică.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Stai asa, tu ne intrebi de melodia preferata si in acelasi timp nu vrei sa fie rock? Pai toate melodiile mele preferate sunt rock, asta inseamna ca n-am voie sa-ti raspund la intrebare? E exclusiva pentru ascultatori de basini?

| Ho1 explică (pentru MalleusMaleficarum):

Poate nu la toti chiar ii plac rock-ul. thinking

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Ho1):

Ce limba vorbesti?

| Alleza a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Buna asta! laughing

| Aneurysm a răspuns:

I hate the fact that you breathe. Ia-ţi degetele alea şi bagă-ţi-le-n cur până când îţi ies pe gură.

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Buna! nu am melodii preferate, eu ascult muzica din topuri si muzicaputin mai veche de a lui Red Hot chili pepers happy

| SymphonyOfDestruction a răspuns (pentru StReEtDaNcEaNa):

Nu meriti sa asculti red hot chili peppers.

| SkizoMetal a răspuns:

De ce nu rock?laughing E cel mai bun gen de muzica.
Secondhand serenade - Fall for you

| SkizoMetal a răspuns:

Eu tot nu înţeleg de ce câcat ascultă ăştia asemenea tâmpenii. o.o Dacă înţelege cineva să-mi explice şi mie.

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Daca nu vrei rock apoi iti dau metal : http://www.youtube.com/watch?v=Bk9G1JlQeFs

| PattyC a răspuns:

Connect-r-vara nu dorm, Smiley-Dead man walking

| iubesteOrezul a răspuns:

Bibanu xxl & Delia si puya - gone love struck.

| Ho1 explică (pentru iubesteOrezul):

Mai stii muzica de asa gen, place!
daca-mi dai, iti dau funda!

| iubesteOrezul a răspuns (pentru Ho1):

Poi mai sunt : Mitza - Torace
Guess Who : Decat sa minti; tu, o sa te duci dracu; lumea mea - cu spike, tot ce are guess who, mie una imi place foarte mult. Grasu xxl, puya - nimic nu e nou. puya - altcineva (cu ilie de la vunk ). Bibanu xxl.

| RedHots a răspuns:

Cum vrei sa iti spun melodia mea preferata atata timp cat m-ai limitat la ce iti place tie?
Sara Bareilles - Gravity.
Happy?

| Concept a răspuns:

Astral Projection - Enlightened Evolution ( http://www.youtube.com/watch?v=kRgj2qtSXlU )

| hardwell a răspuns:

Bună IceCreamGirl! Melodia mea preferata in acest moment este Ronski Speed feat. Stoneface & Terminal - Soulseeker (DNS Project Remix) (link găseşti la "playing right now").

| Raccoon1Minaminovic a răspuns:

Johnny Cash-Hurt happy

| mykayla1246 a răspuns:

China Anne Mcclain-Calling all the monsters