| dyana_6840 a întrebat:

Care este cantaretul/cantareata vostru/voastra preferat/-a si de ce? funda :-X

Răspuns Câştigător
| Cåpåċεl a răspuns:

P0i al meu este Enrique Iglesias
De ce? Pentru ca are o voce exceptionala.E frumos.
Stie sa faca videoclipuri bune.
Si este simpatic

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

@Căpăcel: Why do i smell pupincurism in here? thinking

Iar cantaretul meu preferat este Freddie Mercury.Am un milion de motive pentru asta.In primul rand pentru vocea lui,care ma incanta de fiecare data cand o ascult. Apoi, pentru spiritul sau libertin; nu s-a ferit sa recunoasca ca e homosexual/bisexual, si se mandrea chiar cu asta.Pentru ca si-a transpus viata in unele din cantece, cum ar fi Love Of My Life, dar in principal pentru ca a fost cel mai bun cantaret din toate timpurile.Pace!

| Ecea a răspuns:

@Căpăcel daca vocea lui Enrique este exceptionala ai ureche muzicala cat un manelist.Mai bine spuneai doar ca e frumos si simpatic nu ca are voce exceptionala,cred ca nu sti ce vorbesti.

@Maverick esti o pitipoanca,cum sa iti palca Lady Gaga sau Justin? sa fim seriosi,n-au nici voce si nici o treaba cu muzica. Puya nu mai spun ca este ultima curva a romaniei.

Ca cea mai buna voce,interpretare,talent, artista, sensibilita si cel mai important cunostinte muzicale este Lara Fabian din toate motivele si din toate punctele de vedere.O voce mai perfecta si placuta nu exista.

| KONSTANTIN a răspuns:

Eu am mai multi big grin pai: joe jonas, demi lovato, miley cyrus, selena gomez laughing, puya, lady gaga, justin babier

dc: pentru ca sunt cei mai tari si populari :X:X si canta si misto

| IulianAndrei a răspuns:

Pai thinking imi plac Loredana si Andra:X de ce? Amandoua canta senzational live si pot aborda orice stil de muzica.

| sebyiy a răspuns:

Metallica-one pentru. ca ii bestiala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, e greu sa spun una preferata.

Stii, mie mi-a atras atentia Otep Shamaya. Prima data cand am auzit-o credeam ca e barbat, dar apoi mi-am dat seama ca e femeie. E incredibil cum a reusit sa isi transpuna suferinta din copilarie in muzica (fusese abuzata sexual de tatal ei, la fel si mama acesteia).
Are idei foarte bune cu care sunt total de acord (mai ales despre credinta, razboaie si sistem) si niste metafore unde mai rar am vazut. Imi place ca se preocupa de situatia copiilor, a animalelor si ca nu a uitat de unde a plecat (chiar daca nu e prea cunoscuta, se vede ca pune suflet in melodiile alea si ca nu le face doar ca sa induioseze lumea).

| Deny14 a răspuns:

Momentan Dev pentru ca are o melodii care imi place foarte mult