| RyGoLeTa a întrebat:

Care este idolul vostru?{cantaret/cantareata}, spuneti nume.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Cu toate ca ascult 95% numai muzica rock idolul meu este Eminem.E idolul deoarece chiar daca cu timpul si industria muzicala rapp a devenit superficiala el a reusit sa raman unic in ceea ce face.In momentul in care canta iti poti da seama ca a dat totul pentru muzica, si ca reprezinta ceva fondamental in viata lui(putem oberva asta si din numarul de melodii in care si-a pus pe hartie viata lui).In plus videoclipurile lui nu sunt pline de masini, femei sau bijuterii insa centrul este mereu el si personalitatea lui.De asemena putem observa si comportamentul lui simplu si umil chiar si pe scena unde nu sta sa se pregateasca dar vine mereu imbracat casual, fara efecte mari speciale pentru ca el doreste ca oamenii sa se concentreze numai pe cuvinte.Deci e idolul meu pentru originalitatea lui, semplicitate, si emotivitate,

8 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Ben Burnley/Kurt Cobain/Freddie Mercury.Pace!

| NuclearAssault a răspuns:

Cu toate ca sunt metalist, idolul meu este Michael Jackson, pentru ca avea o inima mare, voia sa faca un bine prin melodiile si prin faptele sale, insa unii nu l-au lasat, au vrut sa profite de el, l-au distrus bucatica cu bucatica, il admir pentru ca a stiut sa treaca peste aceste nedreptati pe care le-a suferit. Pentru tot ce a insemnat Michael Jackson-RESPECT!

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Dave Mustaine!

| DreamAutopsy a răspuns:

Kurt Cobain.
@DaveMustaine4life RESPECT!

| adrianarp a răspuns:

Din muzica, hai sa zic Eminem. dar idolul meu nu e cantaret sau cantareata, ci e fost wrestler. e EDGE

| Kya a răspuns:

Idola mea este SHAKIRA. Este un suflet de om caritabil, care si-ar da viata pentru copii din Haiti.

| Raraa a răspuns:

Idolul meu a fost, este si va fi Michael Jackson.Lam iubit de mica,mai ales ca am apucat sa merg la unul dintre concertele lui din România.A fost un om minunat,ce nu a putut avea o copilărie normala,deoarece tatal lui îl punea sa cânte si sa danseze pe jar, sa înregistreze melodii, in timp ce frații si prietenii lui se jucau baschet.De asta lea oferit copiilor lui tot ce nu a putut avea cand era mic si chiar mult mai mult. Michael îmi pare rău ca am pierdut cel mai mare om de pe pământ si din toate timpurile. Odihnestete in pace, MJ R.I.P!

| Obituary a răspuns:

Chuck Schuldiner