| gabydelafagaras a întrebat:

Care ma puteti ajuta sa imi spuneti cum as putea sa invat gamele si sa imi pot da seama din ce gama e cantata fiecare melodie?
Sau asta e posibila numa din orga?

1 răspuns:
| GreenPills a răspuns:

Jijinhyoo esti un ratat.De nu-ti stric PC-ul...in loc sa ajuti iti faci reclama la cacatul ala MAI TERMINA DRACU'. Gaby poti sa-ti seama ce gama e daca sti cu ce nota incepe(si cu care se termina)happyde la cantec...eu asa am invatat la scoala dar imi dau seama doar cand vad notele in carte, ca asa sa le aud nu pot sa-mi dau seama. Poi la toate instrumentele de cantat e posibil ca doar au aceleasi note muzicalehappy. Sper ca te-am ajutat cat de cat.Bafta!