| Aberdeen a întrebat:

Cat costa o chitara pentru incepatori? Sau.cea mai ieftina chitara

Răspuns Câştigător
| Starla14 a răspuns:

Salut exista chitari si de 200 milione, dar nu ti-as recomanda o chitara chiar foarte ieftina, doar nu vrei sa iti ei o chitara, iar peste un an sa o vinzi din cauza ca nu iti mai place cum se aude, iar apoi sa-ti cumperi alta si tot asa. Imi fine, banuiesc ca te orientai spre o chitara clasica, dar din experienta iti voi recomanda o chitara acustica in jur pe la vreo 3-4 milione, deoarece acestea chiar daca lumea spune ca nu sunt bune pentru un incepator au un sunet mult mai "auditiv", nu stiu cum sa spun, imi fine. Diferenta intre o chitara clasica si una acustica, difera forma cea clasica este mai mica, corzile la cea clasica sunt din nylon, iar la cea acustica sunt din metal, cele 4 mai groase sunt acuperite cu bronz. Dintre firmele de chitari iti pot recomanda Stagg, Epiphone sau daca mai strangi bani iti poti lua un Fender.

3 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

200 si ceva de lei, depinde. Eu zic sa-ti iei una Fender mai ieftina, ca aia nu le fac chiar in bataie de joc nici pe cele ieftine. Cu placere.

| vanessa63425789 a răspuns:

Ce mai ieftina chitara e vreo 270 de lei!
daca vrei una foarte buna, adica made in Romania e vreo 6 milioane

| 27110012 a răspuns:

Buna chitara cea mai ieftina e la 269ron