| Andishor a întrebat:

Catre toti ascultatorii de rock:

Nu va enerveaza cei care zic: "vreau niste melodii, dar sa nu fie manele, populara sau rock."?

Ce legatura are rockul cu manelele.

Vreau sa va spuneti parerea.

Răspuns Câştigător
| meooooow a răspuns:

Pai persoanele de genu mi se par incredibil de proaste si penibile. Eu una nu am tangente cu astfel de persoane, am grupurile mele de prieteni si atata tot iar ei asculta numai metal, punk, dnb si dubstep.

10 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

Rock-ul e genul cel mai respins de majoritatea, pentru ca cica are legaturi cu Satanismul si alte prostii. Multi sunt lipsiti de gusturi, chiar daca gusturile nu se discuta. Pentru cei care spun chestile astea, prima data ascultati si documentati-va si apoi dati-va cu parerea. Am intalnit persoane care nu asculta rock pentru ca nu stiu limba engleza (sunt destul de multi si bineinteles cocalari care asculta manele); pentru ca urla sau fac nu stiu ce (ex: Marilyn Manson, Dimmu Borgir, Craddle of Filth etc.), au look-ul "ciudat", vorbesc de sex, alcool, droguri...

Deci, ma irita mai mult laughing decat sa ma enerveze pentru ca nu ai cu cine in Romania.
Rock-ul e ascultat in toate colturile lumii, maneaua doar de romani.

| MimiPopescu a răspuns:

Cei care pun aceste intrebari se incadreaza in categoria ascultatorilor de muzica comerciala gen ce avem noi mai nou prin Romania (popcorn) sau pop. Ei nu vor sa fie considerati niste cocalari, tarani sau satanisti. Bineinteles ca se insala amarnic in privinta rock-ului. Manelele sunt pentru cocalari. Muzica populara se asculta in anumite conditii. Nu in mp3 player. Dar rock-ul este muzica oamenilor ce vor sa spuna ceva.

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Pai are pentru ca rockerii tot timpul se iau de manelisti si mai este un motiv. pentru ca inteligentii care pun intrebari de genul ala nu au auzit in viata lor decat de alea trei genuri de muzica.

| JustAsking a răspuns:

Rockul-maneaua laughing sunt opusele la absolut

| AlLy_4922 a răspuns:

Sunt de acord cu tine...nici nu stiu cum le trece prin cap sa compare rock-ul cu lalaiturile alea de la manele...:@

| AndY_8355 a răspuns:

Ma deci nu ca ar avea vreo legatura manelele cu rockul, caci nu au. Dar pur si simplu lor nu le place rockul, manelele sau populara.Fiecare cu ce-i place sa asculte pe mine nu ma enerveaza doar ca eu nu le pot raspunde deoarece ascult numai rock:X:X:X

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Astea sunt genuri de muzica nu exista numai rockul pe lume, eu daca spun ca nu-mi place rocku manelele, populara ma refer la genurile de muzica nu-i atat de greu de inteles, mie una imi place rockul dar am dat5 doar un exemplu

| bublegum a răspuns:

Nare nicio legaturalaughingrolling on the floor
cand cer ceva piese si zic sa nu fie mkanele, populara si rock te referi la faptul ca genurile astea muzicale tis urate ...nu-ti plac.laughing nu ca ar avea vreo legatura intre ele laughing
doamne :O

| costelus907 a răspuns:

Rockul cu manelele mor de ras cand ascult pe cineva ca zice ca rockul si manelele sunt asemanatoare, e imposibil rockul e svapaiat MORTALLLLLLLL dar manelele: mai mai mai. Cei asta.Rockul si manelele nu se potrivesc nici morti.

| razvan1305 a răspuns:

Frate fiecare are dreptul sasi spuna parearea. De ex daca eu is rocker e posibil sa imi placa si populara si rocul sau din potriva. Pe mine sincer nu ma enerveaza deoarece cel care zice asta da niste indicatii adic sai dati melodii da sa nu fie manele populara rock. Deci ii place House, rap si restul. Fiecare are dreptu sa zica cei place deci ca sa rasp la intrebare, nu, nu ma deranjeaza