| SionDaniel a întrebat:

Caut un videoclip muzical din anii 2000 aproximativ vizionat pe televizor MTV in limba franceza in care erau imbracati in tigani francezi cu lanturi de aur si unul dintre ei avea si dinti de aur,cantau la acordeon si era o melodie tip balcanica ritm vesel,era ca o comedie, va rog cine ma poate ajuta

1 răspuns:
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

Cel mai probabil, cântecul pe care îl cauți este cântat de trupa Les Négresses Vertes.

Caută te rog pe Internet, pe You Tube, pe canalul lor, probabil că acolo vei găsi exact melodia pe care o cauți:

https://www.youtube.com/@LesNegressesVertes/videos

Scrie-mi te rog dacă ai găsit. Succes!

Romulus.