| Everestcompany a întrebat:

Ce este asa de special la melodia/ videoclip-ul"PSY-GANGNAM STYLE" incat a devenit cel mai vizualizat videoclip din toate timpurile, pe Youtube, si pe intregul internet? Doar din cauza ca, Asia, continentul Asia, este continentul cu cea mai mare densitatea a populatiei, si, melodia fiind realizata pe acest continent, este astfel cea mai ascultata si vizualizata, ca si videoclip, pe Youtube?

1 răspuns:
| camy417 a răspuns:

Nu are nici o legatura cu locul in care a fost lansata. un motiv ar fi faptul ca iti intra repede in cap, linia melodica e foarte simpla, mie si acum imi mai vine sa spun "heyy, sexy lady", apoi mai este vidoclipul care contine un dans iarasi simplu pe care multi oameni au vrut sa-l invete. cred ca majoritatea s-au uitat la videoclip in primul rand pentru a depasi numarul de vizualizari de la "baby " apoi pentru a atinge 1 miliard iar acum pentru a atinge 2 miliarde