| Roxy_6547 a întrebat:

Ce mai stiti de trupa rock Metallica?

Răspuns Câştigător
| NuclearAssault a răspuns:

Vor lansa un album nou pe 1 noiembrie, se numeste lulu, apropo, nu ii asculta pe rautaciosii astia, e adevarat ca au decazut in ultimul timp dar inca sunt o trupa buna
http://www.metalhead.ro/......105928-l-1

2 răspunsuri:
| WhiteWolf7 a răspuns:

Ce dracu intrebare e asta?
Oricum, uite iti zic eu:ceea ce stiu eu despre Metallica in zille noastre este ca numai sunt nimic altceva decat dust in the wind(parca era si o melodie.). Erau extrem de buni pana sa moara basistu, Cliff Burton, asta le-a distrus moralul si le-a influentat si stilul de a canta, oricum de cand a murit Cliff, au fost buni pana la Black Album(ala din '94, parca asa se numea), dupa ala... dupa ala totu s-a dus dracu. Oricum daca vrei sa stii inceputurile lor si asa mai departe cauta-i pe wikipedia, vei gasi tot acolo.Rockere, ai dreptate, partial, pentru ca nu toate trupele care au fost odata mari, au decazut neaparat.Adica uitate le Judas Priest, nu or mai canta ei ca in trecut da totusi nu au decazut in halu celor de la Metallica, sau Ozzy, inca are o voce de milioane, pacat ca nu mai e cu Sabbath, dar are o super voce inca, iar daca Ronnie James Dio nu ar fi murit(a cantat cu Black Sabbath dupa Ozzy si a redenumit formatia Heaven and Hell, dupa un cantec de-al lor)Heaven And Hell, fostii Sabbath, ar fi continuat sa revolutioneze rockul mondial ca si pana la plecarea lui Ozzy.Asta e, n-ai ce-i face, daca si rockul a inceput sa decada, e clar ca suntem praf din toate privintele.Nu se mai face rock adevarat azi pentru ca toate formatiile astea noi, isi dau in petic, se cred mari emoizi, mari vedete, si nu fac muzica adevarata a anilor '60-'70-'80, chiar '90, daca stau sa ma gandesc bine.

| RockaruL a răspuns:

Au cam decazut...La fel ca toate trupele din ziua de azi... Dupa ce a murit Cliff Burton s-a ales prafu'