| HEYO.ro a întrebat:

Ce parere ai despre concertul Madonnei de la Bucuresti?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am vazut doar ce s-a dat pe la stiri (ca era imposibil sa ignori). Mi s-a parut un playback mult prea scump pentru buzunarele si asa flendurite ale romanilor.
Iar faptul ca s-a apucat sa cante tiganeste si si-a dat cu parerea despre o situatie pe care n-o cunoaste, mi s-a parut de cel mai cras prost-gust. Si-a meritat din plin huiduiala (nu ca as fi de acord cu genul asta de manifestari).
Imi amintesc de recitalul lui Toto Cutugno de la Brasov...cand, pe un frig de crapau pietrele, a cantat "Ciobanas cu 300 de oi".
Si n-a vrut hectare de matase alba, tufe intregi de trandafiri si mai stiu eu ce alte mofturi. Si nici playback n-a facut.

52 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Frumos love struck

| Annitu a răspuns:

Când e?smugsau a fost?big grin:-s am auzit ceva pe la ştiribig grinthinking

| Elena1234456 a răspuns:

Nu am fost sad dar cred ca concertul a fost super!

| xtina a răspuns:

Eu nu sunt fan madonna... dar am fost la concert... mi s-a parut urat...pentru o "DIVA"...ar trebui sa faca mai mult.

cami
| cami a răspuns:

550?! atat a costat beletu'? scump, doamna, scump -Dincolo era mai ieftin laughing

| Chuck a răspuns:

Scuzati, nu am stat sa citesc toate raspunsurile.

Va dau un link de pe blogul lui Mihai Bendeac. A zis-o foarte bine: http://mihaibendeac.ro/archives/1035. Merg pe aceeasi lungime de unda cu el.

| JackieSue a răspuns:

A fost naspa pentru ca doar a dat din fund pe acolo, avea o voce nasoala.Si in plus vine ea sa ne spuna noua ca a aflat de la trupa gipsy ca romanii nu ii tolereaza pe rromi si nu e bine.Ma lasi, fha?(scuze limbajul, sunt nervoasa doarbatting eyelashes)Inca astia nu-si dau seama ca noi suntem cea mai toleranta tara ...ca alte tari zic vai ce urat, dar atunci de ce nu-i pastreaza ei pe rromi? De ce ii dau afara din tarile lor? Irlanda, Italia... ele de ce zic ca nu ii toleram si na ca tot ei ii dau afara.Nu suntem obligati sa-i tinem pentru ei.Si sa nu mai zic ca plasmele la care trebuia sa se vada madonna erau super mici, cat un tv normal...si e un concert pana la urmastraight face

| adeana a răspuns:

Mie mi-a placut. Parerile sunt mereu si pentru si impotriva, la orice concert.
Pentru anii ei se misca foarte bine, stie sa faca show. E un produs comercial de cand a aparut pe piata. La ce v-ati asteptat?
Daca unii au dat 500 lei pe bilet, inseamna ca au vrut sa dea. Ea face acelasi show in toate locatiile, altora le-a placut. Cu ce suntem noi mai presus decat altii? Ce cultura avem noi? sad
Oricum, eu cred ca mesajul ei a fost prost inteles. Si nu vreau sa iau apararea rromilor, homosexualilor sau altor minoritati.

| CenturyChild a răspuns:

Nu am fost la concert dar m-am uitat la TV. Mi se pare ca a facut prea multe fite si ca biletele au fost ridiculos de scumpe... Oricum nu sunt de acord cu faptul ca a facut playback... Pana la urma nu te duci la concert ca sa o auzi live?

| Lumy a răspuns:

Parintii mei au fost la concert si mi-au spus ca era un praf acolo de nu puteai respira, sonorizarea a fost foarte proasta iar Madonna n-a cantat deloc bine, i-a fost greu deoarece nu putea sa danseze si sa cante in acelasi timp perfect

| Lumy a răspuns:

Parintii mei au fost la concert si mi-au spus ca era un praf acolo de nu puteai respira, sonorizarea a fost foarte proasta iar Madonna n-a cantat deloc bine, i-a fost greu deoarece nu putea sa danseze si sa cante in acelasi timp perfect.

| annix a răspuns:

Nu-mi place Madonna,
de ce sa dai atatia bani, pentru nimic rolling eyes

| danutz15 a răspuns:

Nu mi-a placut...mai ales de ea...adica totusi prea multe fite si stiti la ce ma refer. Nici vocea, nici spectacolul nu se compara cu cel facut de MJ in '92 si '96. Daca era dupa mine nici nu a-si fi primit-o in Romania.Mare lucru... o tipa care se zbate pe scena.
FITE si prea multi bani aruncati.

Daca era MJ as fi dat oricat...(apropo, uitati-va sambata la 8 pe mtv...concertul din 92 mj si faceti o comparatie cu concertu asta)

| papushikroz a răspuns:

Un concert ingrozitor.Nu a fost deloc asa cum s-au asteptat fanii sa fie.

| dragosh a răspuns:

Pff...
nu as fii dat atatzea banii ca s'o vad pe madonnahappy.nu imi place cum canta!
Bine acum, fie vorba intre noii, as fii dat si mai mult daca era Michaellove struck

| StarDust a răspuns:

Nu sunt fana madonna. dar am vazut la tv cateva faze. cat de primitiv sa fii sa huidui un artist de talie internationala cand vorbeste despre discriminare? mai ales ca aproape 85% din rromi provin de la noi din tara. penibil

| mioara a răspuns:

La cata valva sa facut nu a fost un concert asa de reusit fata de cum a canta 1996 MJ

| mioara a răspuns:

La cata valva sa facut nu a fost un concert asa de reusit fata de cum a canta 1996 M. Jacasaon.

| mioara a răspuns:

Bunicel

| Ralux a răspuns:

Am auzit ca a fost sonorizare proasta, oamenii se calcalu in picioare, gunoi iar despre Madonna... a dat doar 50% din ce vroiau sa vada oamenii...
Rau, foarte rau!

| danz a răspuns:

Io sunt axat pe rock n' roll, de felul' meu si am fost batut la cap timp de doua luni sa merg ca e "mare productie si scena misto". Fratilor, am vazut AC/DC si Rolling Stones. Mai am eu nevoie de productii de-ale Madonnei?

| zu a răspuns:

Mie mi-a placut.intr-adevar biletul a costat 600 de lei insa sonorizarea mi s-a parut ok (mi s-au infundat urechile dupa, dar nu stiu cum s-a auzit in restul parcului) organizarea a fost cam proasta iar de praf numai zic, dar ca show in general mi-a placut. din punctul meu de vedere a meritat banii.

| el3ctronizenT a răspuns:

Pt una de 51 de ani mi se pare f tare!
are niste f misto. si imi place faptul ca se reinventeaza mereu
a inceput k toate cantarele, cred, "la bara"

organizarea mi s-a parut proasta pentru ca Madonna a fost perfecta

| ariana10 a răspuns:

A fost jalnic pentru un bilet de 550 lei...

| ariana10 a răspuns:

Cel mai scump era cu 1800 lei

| little a răspuns:

Fara rost. adica... dc? sa dai atatea bani... sa vezi " un om "... care se misk si da din gura pe o scena...

| HEYO.ro explică:

Spune-ne cum ti s-a parut concertul de la organizare, la show, la momentele care ti-au placut cel mai mult. De asemenea, te invitam sa intri pe http://HEYO.ro si sa participi la concursul "Cea mai tare poza de la concertul Madonna": http://z8.ro/lt

| angel_7904 a răspuns:

Nu-mi place madonna happy

| andreiasavescu a răspuns:

E o prostituata.