| AnnAnonymous a întrebat:

Ce parere aveti despre chitarele clasice ed la hora reghin?
si cam in cat timp as invata sa cant la chitara? happy
de pe ce site-uri as putea invata mai repede sa cant, sau cum?

2 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

"Ce parere aveti despre chitarele clasice ed la hora reghin? " - depinde cum o prinzi, cam o chitara din 10 e OK la ei.

"si cam in cat timp as invata sa cant la chitara?" - ce inseamna sa inveti sa canti la chitara? Cum iti dai tu seama daca cineva stie sa cante sau nu?

"de pe ce site-uri as putea invata mai repede sa cant, sau cum?" - pentru inceput ar fi OK sa inveti sa citesti tabulaturi, apoi sa inveti melodii cat mai usoare, ca sa-ti dezgheti degetele.

| Duucu a răspuns:

Cum a zis și Fandăstrac, rar prinzi o chitară bună.
Acordurile principale/barre și puțin fingerpicking înveți cam într-un an/jumate de an.