| Bogdan_Contea_1995 a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica rock? Si ce muzica ascultati voi?

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Pentru mine rockul este genul de muzică pe care îl îndrăgesc și care mă face să scap de grijile și de activitățile cotidiene.Rock-ul este și va fi un gen de muzică ce va dăinui în noile generații, pentru că oamenii se regăsesc în această muzică ce exprimă o gamă infinită de sentimente și trăriri, de la tristețe și melancolie, la iubire pură sau la revoltă și exteriorizare a energiei pozitive sau negative.

4 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

n-as putea trai ascultand doar rock/metal, intr-o vreme doar asta ascultam si sincera sa fiu m-am plictisit de toate trupele in afara de Iron Maiden si Pink Floyd. mai ascult melodii de la alte trupe eventual, dar de majoritatea m-am saturat si e o ocazie speciala cand le ascult

acum ascult destul de multe; ambient, psychedelic, electronica, hip hop, reggae mai rar, combinatii din astea

| Duucu a răspuns:

E complexă, frumoasă.
Eu ascult tot ce e bun, inclusiv rock.

| Cσcσ a răspuns:

Eu ascult muzica rock, iar de aici poti deduce si singur ce parere am despre ea.
Nu stiu cum sa-ti explic, pentru mine a fost ca un drog. Am ascultat-o pentru prima data acum 7 ani si nu m-am mai putut lasa de ea.

| fanta24 a răspuns:

De obicei ascult muzica soul. Dar totul depinde de starea de spirit. Rock ascult doar cand sunt nervoasa happy