| Avantasia a întrebat:

Ce trupe romanesti stiti? rock daca se poate

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Trooper, Truda, Iris, Cargo, Backlash, Luna amara, Altar, C.A.S.H, Travka, E.M.I.L, She wolf, Blood print, Keep away, Trupa Hazard, Pheonix, Pasarea colibri, Celelalte cuvinte, Implant pentru refuz, Aia, Magica, dordeduh, Ura de dupa usa, Rosu si negru, Argus megere, Kumm, Grimus, Grimegod, ACT, Karma, Riff, Negura bunget, Firma, White walls, Amala, Condorii negri, Syndrome, Wax Muppet, Sanctuar, Dark Aevum, Band for rent, Whispering Woods, Alternosfera, Tiarra, Era Decay, Trupa verde, Micul paris, BAROCK.

8 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Trooper,Spiritual Ravishment,Truda,Luna Amara,Alternosfera,Negura Bunget,Bucovina,Iris,Cargo,Vama Veche,Travka,Pheonix,Trupa Veche,Celelalte Cuvinte,Fotzey,Recycle Bin,Siktir,E.M.I.L.,Manifest, Nivelu'4, Chester,Ska Fara Trompete,Ska-nk,Niste baieti,Protex,Propaganda,Guranii,Pistol cu capse,Los Pogos,Dance Trauma, Sport Sanger3, Coma,Z.O.B.,Garagatze,Fingering Joanna, Pavilionul32, NoMansBand, Haos...
Mai sunt...
P.S.:Ultimele sunt de punk.

| GusWaters a răspuns:

Alternosfera,Negura Bunget,Luna Amara,Truda,Trooper,Iris,Phoenix,Compact,Cargo, Innerray, C.A.S.H,Fotzey(trupa de un om,Ladislau Fodor),E.M.I.L.,Altar,Recycle Bin,Voodoo, The Amsterdams, Celelalte Cuvinte

Incearca-le pe astea.Si,daca esti permisibil fata de trupe rap, incearca si C.T.C, Haarp Cord sau Armada.

| Kesariona a răspuns:

Alternosfera - must.
Luna amara - must.
Coma.
Iris.
Travka.
Phoenix.
Aia.
Acvila.
Pasarea colibri.
Celelalte cuvinte.
Cargo.
Trooper.
Implant pentru refuz.

| USAGirl a răspuns:

Incerca sa asculti The MOOod. sunt super tari.

| Avantasia explică:

Multumesc tuturor!

| TypeInterestingNicknameHere a răspuns:

Bucovina (folk metal)
Cadavrul (death metal)
Cap de craniu (death metal)
Darken my grief (black/gothic)
Dies Irae (death/black)
L.O.S.T. (melodic death)
Necrovile (brutal death metal)
Negura Bunget (black metal)
Satanochio (avant-garde black metal)
Thunderstorm (heavy/power metal)
Trooper (heavy metal)
Ordinul negru (black metal)
Vena cava (death metal)
Argus Megere (black metal)
Frozen Dusk (symphonic metal)
Tiarra (symphonic metal)
Agathodaimon (black metal)
Sphera noctis (pagan black metal)
Bruma (thrash/speed) etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vama,Vama Veche,Trupa Veche, Iris, Vunk(nu stiu sigur daca e rock.)

funda?big grin

| BlackChainsaw a răspuns:

Truda,Altar,