| MJ4everkingofpop a întrebat:

Cine a avut mai multe vanzari de albume de pana acum dintre Michael Jackson si Elvis Presley?

Răspuns Câştigător
| Yoku a răspuns:

Michael Jackson a vandut cele mai multe albume.

http://en.wikipedia.org/wiki/Talk%3ABest-selling_music_artist

2 răspunsuri:
| レクス a răspuns:

Buna!
Elvis Presley se afla pe locul 2 in vanzarile albumelor dupa The Beatles, iar pe locul 3 se afla Michael Jackson. Cu doar zece albume, patru dintre ele lansate in copilarie si adolescenta, Michael Jackson a vandut pana la 750 de milioane de albume, potrivit estimarilor optimiste.

Cifra exacta nu este cunoscuta in cazul lui Elvis Presley, dar estimarile situeaza vanzarile artistului rock'n'rol intre 600 de milioane si un miliard.
Bafta.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Michael,a fost cel mai bine vândut, mai ales cu albumul Thriller(cel mai bine vândut din istorie) și moartea lui(care a dus la un val de vânzări.)