| DJohnny a întrebat:

Cine a inteles videoclipul melodiei LA LA LA - Naughty Boy? Adica am inteles pana au ajuns cei 3 in desert dupa... nimic

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Videoclipul melodiei se învârte în jurul unei legende boliviană din secolul 19 care se referă la un copil surd care a fugit de acasa din cauza tatalui sau abuziv și a găsit un câine vagabond care l-a însoțit de atunci. Traind pe străzi pentru un timp destul de indelungat, el descoperă că are talentul special de a percepe necazurile oamenilor pe care el poate vindeca prin-un țipăt care este declarat a fi la fel de tare ca un cutremur și o tornadă. Într-o zi el găsește un bătrân asupra căruia sunt aruncate pietrele, este ridicularizat și tachinat de către săteni, prin țipâtul sau, băiatul rezolvă situația și reînvie cumva inima batranului (prin cumpararea unei inimi noi în video). De-a lungul drumului întâlnesc un om desfigurat, care a fost abuzat și a fost considerat un lepros de societate, el devedeste că el este un profet care a fost blestemat de un demon (El Tio), pentru că nu i se închina și a fost abandonat de societatea în care acest demon avea reședința. El Tio este considerat ca Lord al lumii subterane caruia oamenii îi oferă cadouri ca să fie protejați de el sau pentru ai ușura de furia lui. Profetul a spus ca oricine ar auzi demon ar putea intra sub controlul său. Demonul poate fi găsit în deșert, unde a fost odată un oraș în care oamenii se închinau demonul și i-a blestemat să se omoare între ei. Bătranul, profetul și copilul merg la locul unde demonul ar trebui să locuiască. Ei ajung la o mină în care demonul ar trebui să fie, toată lumea ar putea fi blestemată, astfel numai băiatul merge la demonul și incepe sa își foloseasca țipătul ca să-l oprească pe demon din a blestemul alți oameni.
Videoclipul face aluzie în mod deliberat la povestea Vrăjitorul din Oz într-un efort de a ascunde legenda de la cei nefamiliarizați cu ea.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimeueu a răspuns:

Videoclipul este construit pe tema Vrajitorul din Oz.Cand baiatul ajunge la pestera practic ajunge la Oz(e in videoclip o statuie).

| MrAnonime a răspuns:

Si eu acelasi lucru nu l`am inteles.