| ralucutzzza02 a întrebat:

Cine are sa-mi dea un sait cum se acordeaza o chitara si notele?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Cel mai simplu mod, fara sa fie necesar sa cumperi tuner, este cu programul acesta: https://www.box.com/shared/fv0tl1sm26
Ai nevoie doar de un microfon care sa fie conectat la computer. Il pornesti (o sa iti ceara un cod, insa il poti utiliza si fara acesta la fel de bine), apoi tii microfronul la o distanta cat de cat apropiata de chitara si ciupesti corzile, pe rand. O sa iti arate pe unde este nota respectiva, iar tu trebuie sa strangi de chestiile acelea din partea de sus a griff-ului pana cand nota suna asa cum trebuie. Oricum, sunt sigura ca o sa iti dai seama cum se foloseste programul acela; este foarte simplu.