| Zmeurik1 a întrebat:

Cine stie cum se pune muzica la powerpoint? Pls, dau funda.

Răspuns Câştigător
| perfectlygood a răspuns:

Trebuie sa descarci in primul rand un convertor mp3 in wav. Uite aici un link:http://www.mp3towav.net/download.htm.Dupa ce il instalezi da pe "convert mp3 to wav".Asa ii schmbi formatul astfel incat sa fie acceptat de ppt.Acum inserezi melodia in ppt.Prima data dai sus la "Inserare".Apoi dai pe filme si sunete si apoi pe "sunet din fisierul".Dupa ce ai inserat sunetul,da pe "Expunere diapozitive" iar apoi pe "animatie particularizata".Iti apare numele melodiei in dreapta,da clic-dreapta pe melodie iar apoi "optiuni efect".O sa iti apara o caseta care se numeste "Rulare sunet".In acea caseta la a doua optiune scrie "oprire rulare".Da clic pe ultima bulina(acolo scrie "dupa...diapozitive"),si da tu dupa cate diapozitive(pagini) vrei sa se opreasca. Daca nu faci asta sunetul se va opri dupa prima pagina. Daca te deranjeaza imaginea care o sa iti apara la inserarea melodiei, da clic-dreapta pe ea, apoi pe "ordine" si "trimitere in ultimul plan.Asta e tot ce stiu si eu.Stiu ca pare greu dar daca faci asta de vreo doua ori, o sa te inveti. Sper ca ti-am fost de folos.Primesc funda?

0 răspunsuri: