| ioana181 a întrebat:

Cine vreti sa reprezinte romania la Eurovision in 2010? Eu as vrea morandi (pentru ca au multi fani in europa) sau Mihai Traistariu.

Răspuns Câştigător
| BlacK EyeS LoVE BRoWn EyEs a răspuns:

Sa sti ca ai dreptate cu morandi. Dar trebuie sa se ridice la o foarte mare inaltime. Vad ca se voteaza tarile si vecinii intre ele, iar vecinii nostri ne cam exclud.
Ciao Baw! Vom castiga! Sa tinem capul sus si sa privim inainte!

91 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Blaxy Girls :-x sau Morandi, Andreea Balan sau...totusi, Blaxy Girls

| DarQueen a răspuns:

Zici de Andra, ea nu se mai ciomplica cu Eurovisionul de cand a fost furata in cel mai mare hal... ce mai raman "bune" sunt blaxy girls.happy

| Bishop a răspuns:

Ai dreptate, daca ar reprezenta Morandi Romanai la Eurovizion ar fi sanse destul de mari de castig, deci Morandi.

bishopwinking

| SweetCandy a răspuns:

Sistem, voltaj sau simplulove struck

kratos
| kratos a răspuns:

Voltaj, Proconsul sau Holograf.

| xD101 a răspuns:

Si eu as vrea tot Morandi sa ne reprezinte la Eurovisiontongue.

| M4RK a răspuns:

Morandibatting eyelashes

| arysa a răspuns:

Catalin Josan; si Morandi ar merge.

| yuli10 a răspuns:

Eu i-am vazut pe morandi in concert si sunt jalnici la prestatia live; pur si simplu cred ca randi uitase toate versurile si sa nu mai adaug ca are un accent care lasa de dorit.
sistem au prins foarte bine atunci cu luminita anghel, poate or sa mai incerce o data cu o alta artista si cu o piesa noua. cred ca puteam chiar sa castigam atunci dar din cate stiu, multe din efectele pe care le aveau pregatite le-a fost interzis sa le foloseasca pe scena...

| Letytzy@ a răspuns:

Morandi... ii adorlove strucklove struck

| pinkangel_6099 a răspuns:

Morandi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tabassco? au avut cantece simpatice in finalele din 08 si 09
poate niste trupe necunoscute ca Pubika daca nu...
ma rog, sa fim ori pe europop, ori pe softrock anul astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare dreptate ai! Toate tarile vecine se voteaza intre ele, dar intra si tu pe un site al eurovisionului si o sa vezi ca din 5 tari care ne-au acordat noua cele mai multe puncte din 1994 pana acum, noi am acordat un maxim de puncte unei singure tari vecine si aceea e Moldova! Cauta pe net cine si cui a acordat ouncte la eurovision. Spania ne-a acordat foarte multe puncte in schimb noi lor nu prea. Nu ti se pare normal ca vecinii sa nu ne m-ai acorde puncte atat timp cat noi nu suntem pe aceeasi unda cu ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o pefer pe Alexandra Ungureanu cu Crush melodiile lor au fost cam toate hituri, au aratat ca pot sustine LIVE concerte, iar Alexandra a mai cochetat cu acest concurs, ce-i drept la nivel national. Ar mai avea sanse: Andra (vocea este atuul ei principal - ii trebuie o piesa potrivita si puternica), Loredana Groza (babutza asta are resurse suplimentare pentru show - ca doar nu o lasa barbac-su sa nu treaca nici macar de semifinale), Paula Seling (cam ca la Andra), Marius Nedelcu (exAkcent - cu Rain a spart gura targului, iar cu o piesa la fel de inspirata ar face o figura frumoasa, mai ales ca are o voce intereanta), MORANDI, INNA, David DJ.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,buna idee, eu pe Alexandra Ungureanu cu Crush chiar i-am vazut life s au fost extraordinar, e onesteanca de-a mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa ne reprezinte tarisoara noastra draga una sau unul din trupele sau artistii:voltaj, blaxy girls, morandi(bunisori), andra(are o voce super), catalin josan, sau alti asemanatori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Akcent de un timp formatia asta sa ridicat foarte mult la nivel europeanhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici e vorba de votare... Daca Hadise, reprezentanta si afoana din Turicia din 2009 a luat locul 4! participa pentru Romania nu intram nici in semifinale. Eu mizez pe Mihai.Nu pentru castig (e un vis prea frumos) insa ar fi sustinut de multele tari in care a avut concerte dupa participarea din 2006.Andra am auzit ca participa cu o melodie ritmata, de acum sa vedem. Elena la repetitii era vazuta pe locul 6 dar votarea nu a fost corecta.Si inca ceva... mie pana acum mi s-a parut ca am dat puncte asa cum se merita.Moldova s-a meritat punctele anul acesta, acum 2 ani, de fapt tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici e vorba de votare...Daca Hadise,reprezentanta si afoana din Turicia din 2009 a luat locul 4! participa pentru Romania nu intram nici in semifinale .Eu mizez pe Mihai.Nu pentru castig (e un vis prea frumos) insa ar fi sustinut de multele tari in care a avut concerte dupa participarea din 2006.Andra am auzit ca participa cu o melodie ritmata,de acum sa vedem.Elena la repetitii era vazuta pe locul 6 dar votarea nu a fost corecta.Si inca ceva...mie pana acum mi s-a parut ca am dat puncte asa cum se merita.Moldova s-a meritat punctele anul acesta,acum 2 ani ,de fapt tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blaxy Girls meritau sa ne reprezinte anul trecut. Ar fi facut o impresie deosebita europenilor cu piesa atat de emotionanta "Dear mama". anul asta daca vin cu "Save the world" asa cum au declarat au toate sansele sa mearga, bineinteles daca nu vor juriza iar dinozaurii din tvr1 piese maneloase si dezbracacioase a la fata popii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blaxy girls! Pe ele le-a vrut publicul. Sunt talentate, sunt altceva! Go, go, go, BG! Norvegia va asteapta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa ne reprezinte Andra pentru ca are voce superba, iar piesa ei sa fie una pozitiva din punct de vedere al mesajului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io as zice ca nu morandi este potrivit pentru o competitie ca eurovision mai degraba David Deejay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vota Morandi, Inna sau Mihai Trestariu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catalin Josan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi doresc sa ne reprezinte Catalin Josan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mearga Dalma Kovacs, cea mai buna si special voce din Romania!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihai Trestariu o mai fost si nu o castigat eu vreau ca Puya sa reprezinte Romania au asta.Ca in versurile lui zice numa adevaru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea Akcent ar trebui sa castige

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine CRAZY WIN, o trupa tanara, cu potential, muzica de actualitate si un plus al lor este ca, toti au imagine si studii muzicale.