| Nikolassss a întrebat:

Cu ce program fac scot o voce dintr~o mel sau sa o fac negativ?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Vocal Remover.

Dar doar ca sa-ti reduca volumul vocii prin diferite metode, dar ea tot se va auzi fie mai incet, mai infundat etc. de cele mai multe ori strica melodia cu totul(se va auzi foarte nasol). Toate programele au aceeasi tehnica...

Unii care au doar negativul(instrumentalul) melodiilor sunt de la producatorii pieselor... Stii ca melodiile se fac in felul urmator: Se creaza instrumentalul si pe acel instrumental se inregistreaza si cantaretul/cantareata atunci cand canta.