| andy6642 a întrebat:

Cum imi repar chitara? Am o chitara relativ veche, acustica, la care s-a desprins gatul chitarii, cu tot cu butuc, de cutia de rezonanta. Cutia de rezonanta nu s-a spart. Adevarata dificultate consta in natura materialului din care e alcatuit butucul: este rumegus presat, iar asta inseamna ca nu le pot lipi pur si simplu cu adeziv. Desprinderea nu e mare, aproximativ jumatate de centimetru la partea mai departata. Una din ideile mele era sa folosesc un surub cu piulita si saibe pe interior si pe exterior, dar nu stiu cat demult ar afecta rezonanta chitarii. Nu sunt profesionist, cant la chitara de placere, deci nu-mi sugerati sa imi iau alta noua. Este buna metoda mea? Stiti alta mai fezabila?

1 răspuns:
| Thunderstruck a răspuns:

Ia legatura cu: https://www.facebook.com/ReparatiiChitareEugen?fref=ts
Cred ca-ti va raspunde si la intrebari, iar daca nu va merge metoda ta, e lutier profesionist si se pricepe la asa ceva.