| iyaz a întrebat:

Cum pot canta o melodie ca foarte asemanator cu artistul care o canta? (eminem, bruno mars. de exemplu)(in afara de lectii de canto)as aprecia foarte mult un raspuns care sa ma ajute.

2 răspunsuri:
| Lexiiiiiiiiii a răspuns:

Pai...trebuie sa asculti ff mult melodia, sa o stii perfect, si iti va intra ritmul in cap, apoi incerci, cu casetofonul, sa canti primul vers pana cand iti iese la perfectie. (prima oara cu vocea cantaretului, apoi te'ar ajuta un negativ daca ai avea.hee hee

| ElectricChapel a răspuns:

Ai nevoie in primul rand de vreo 20 de sedinte de canto pe putin, poate vreo 100 sa ajungi la o performanta buna. Trebuie sa faci vreo cateva sedinte, lectii de respiratie, dupa aceea putina dictie cred ca a r fi okay... EU de vreo 6-7 luni ma chinui sa am vocea ca a lui Enrique Iglesias, si merg de doua ori pe saptamana la lectii de respiratie