| antilove a întrebat:

Cum pot sa-mi creez coloana sonora a unei piese mai concret negativul unei piese proprii as vrea daca se poate ceva simplu pentru incepatori

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa te documentezi mult un negativ nu se face chiar asa usor trebuie sa ai o ureche muzicala buna si sa te pricepi la asta. Poti reusi insa trebuie sa te documentezi mult sa afli cu ce se mananca asta apoi trebuie sa incerci programe usoare primul este ejay acest program este bazat pe sample-uri. Imbinand acele sample-uri obtii un negativ e mai complicat de spus insa iti las id-ul meu in privat si am sa te ajut pe mess ca e mult mai usor de explicat. Si eu ma ocup cu productia de muzica si tot cea ce iti spun iti spun din experienta propie.