| Duucu a întrebat:

Dați-mi un sfat/idee pentru a schimba mai repede acordurile la chitară, fără să ating corzi greșite?

4 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Nu poate nimeni sa-ti dea un sfat, trebuie sa exersezi pana nu mai poti, asa am invatat toti.

| Wøodenpints a răspuns:

Nu cred că există vreun truc sau ceva de genul ca să schimbi acordurile mai repede...totul ţine de cât de mult exersezi.
Bine, citisem undeva că trebuie să ai deja acordurile în minte şi să îl formezi cu degetele în aer înainte să apeşi corzile. Dar cred că asta este o chestie de care-ţi dai seama în timp, mai mult, decât un truc.

| OOOLEOOO a răspuns:

Pur si simplu incerci si iar incerci pana reusesti, natura nu ne doteaza cu darul de a schimba acordurile intr-un mod rapid...Asa ca doteazate singur, incercand si iar incercand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu s-a născut învăţat, ai nevoie de exerciţiu.