| Alyn1998 a întrebat:

Daca am un amplificator si un microfon(care are mufa dinaia mare happy ) il pot monta cumva sa folosesc microfonul pentru skype si recording pe calculator?
Funda

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Poti, ori cumperi o mufa jack mono de 3.5 mm si o inlocuiesti pe cea mare, dar vezi sa nu fie cablul microfonului cam gros, ori cumpei un adaptor asa:
http://www.niden.ro/17-adaptor-jack-63-mama-la-jack-35.html
asta e stereo (merge), dar poti cauta unul mono. Oricum trebuie sa te duci la cineva care se pricepe sa- ti lipeasca mufele.